واکنش دژپسند به لیست ابربدهکاران بانکی
واکنش دژپسند به لیست ابربدهکاران بانکی

نام برخی نیست وزیر امور اقتصادی و دارایی به انتشار لیست ابربدهکاران بانکی واکنش نشان داد و گفت اسم برخی افراد در این فهرست نبوده است. فرهاد دژپسند، در پاسخ به این پرسش که آیا بحث ابربدهکاران نظام بانکی در هیات دولت مطرح شده است، گفت: تا به حال در جلسات هیات دولت بحثی در […]

نام برخی نیست

وزیر امور اقتصادی و دارایی به انتشار لیست ابربدهکاران بانکی واکنش نشان داد و گفت اسم برخی افراد در این فهرست نبوده است.

فرهاد دژپسند، در پاسخ به این پرسش که آیا بحث ابربدهکاران نظام بانکی در هیات دولت مطرح شده است، گفت: تا به حال در جلسات هیات دولت بحثی در خصوص اسامی بدهکاران نظام بانکی صورت نگرفته است اما همواره بر لزوم تسویه بدهی و کاهش مطالبات نظام بانکی تاکید شده است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از تسنیم،  وی در واکنش به انتشار یک لیست ۱۱ نفره در فضای مجازی، گفت: به نظر نمی‌رسد که لیست بدهکاران واقعی با لیست منتشر شده مشابهت کامل داشته باشد .

روز گذشته باشگاه خبرنگاران جوان، تصویر اصل نامه‌ای را که عبدالناصر همتی در لحظه‌ای از مناظره به سیدابراهیم رئیسی تحویل داد، منتشر کرد. همتی از رئیسی خواست که اگر صلاح می‌داند اسامی بدهکاران بانکی را اعلام کند.

انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند در این روز در انتخابات شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کنند.

بنا بر اعلام اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند. بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور پیش بینی شده است که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار، کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها وی گفته است که در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نمی‌شود، بلکه صندوق‌های رای الکترونیکی وجود دارند و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رای بدهند.

سه مناظره انتخاباتی میان کاندیداها برگزار شده است.

نخستین مناظره انتخابات ۱۴۰۰ ایران، روز جمعه ۱۵ خرداد با موضوع اقتصادی برگزار شد. دومین مناظره نیز سه‌شنبه ۱۸ خرداد، ساعت ۱۷ با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برگزار و به صورت زنده از شبکه یک و خبر سیما و شبکه رادیویی ایران پخش شد. تاریخ آخرین مناظره نیز ۲۲خرداد بود.

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید ابراهیم رئیسی، محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

 

 

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع