واکنش آمریکا به درگذشت کیان پیرفلک
واکنش آمریکا به درگذشت کیان پیرفلک

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه دخالت‌های آشکار واشنگتن در امور ایران تلاش کرد به بهانه ابراز همدردی با خانواده کودک کشته شده در جریان حمله تروریستی ایذه به ناآرامی‌ها در کشورمان دامن بزند. درحالی‌که سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه‌افکنانه واشنگتن در خاورمیانه اصلی‌ترین دلیل ظهور و توسعه تروریسم در منطقه و جهان به شمار می‌آید […]

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه دخالت‌های آشکار واشنگتن در امور ایران تلاش کرد به بهانه ابراز همدردی با خانواده کودک کشته شده در جریان حمله تروریستی ایذه به ناآرامی‌ها در کشورمان دامن بزند.

درحالی‌که سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه‌افکنانه واشنگتن در خاورمیانه اصلی‌ترین دلیل ظهور و توسعه تروریسم در منطقه و جهان به شمار می‌آید و آمریکا و متحدانش همواره هدایت ترویست‌ها را در دست دارند، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر با خانواده کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله‌ای که در حمله تروریستی روز چهارشنبه در شهر ایذه جان خود را از دست داد، ابراز همدردی کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از پرسون ،  سالیوان در ادامه پیام خود نوشت که آمریکا به تلاش‌ها برای پاسخگو کردن (عاملان) مرگ بی‌معنای کیان و بسیاری دیگر از ایرانیان شجاع ادامه خواهم داد.

از زمان فوت مرگ مهسا امینی دختر ۲۱ ساله ایرانی هنگام بازداشت در گشت ارشاد ناآرامی‌های در واکنش به این حادثه در برخی شهرهای ایران شکل گرفته است که بسیاری از مقامات غربی و به‌ویژه آمریکا تلاش کرده‌اند با سوءاستفاده از این موضوع و با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان به این ناآرامی‌ها دامن بزنند.

این کشورها با دستاویز قرار دادن حقوق بشر و به خصوص موضوع حقوق زنان ، درحالی‌که خود ناقضان بزرگ این قوانین به شمار می‌آیند، ایران را به نقض حقوق بشر و آزادی بیان متهم و به تازگی نیز شورای حقوق بشر سازمان ملل به بهانه آنچه برخورد خشونت‌آمیز با معترضان در ایران عنوان شده، قطعنامه‌ای را علیه کشورمان تصویب کرده است.

روز چهارشنبه ۲۵ آبان‌ماه در پی ورود یک تیم تروریستی به بازار مرکزی ایذه در ساعت ۱۷:۳٠ و تیراندازی به سمت مردم و بسیجیان، در ابتدا ۴ نفر شهید و ۵ نفر زخمی شدند که پس از دقایقی تعداد شهدا به ۵ نفر و مجروحان به ۱۰ نفر رسید. همچنین ساعتی بعد از وقوع حادثه یکی از دو مجروح این حادثه که به دلیل وخامت حال به بیمارستان اهواز منتقل شده بود، جان خود را از دست داد و تعداد شهدای حادثه تروریستی ایذه به شش نفر رسید.

گفته می شود تروریست ها سوار بر دو موتورسیکلت بودند. در نتیجه این اقدام جنایت‌کارانه یک کودک به نام کیان پیرفلک جان خود را از دست داد که ناراحتی شدید مردم ایران را نیز در پی داشت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع