تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 فروردین 1403 - 20:27
کد خبر : 163411

نشست سفرای کشورهای مختلف درباره شین جیانگ چین

نشست سفرای کشورهای مختلف درباره شین جیانگ چین

روز چهارشنبه ۱۰ آوریل، نشست تبادلی سفرا در چین برگزار شد. بیش از ۷۰ سفرا و دیپلمات از ۴۹ کشور در چین گرد هم آمدند تا تجربیات واقعی خود را در جریان بازدید از شین جیانگ چین تبادل کنند. آنها در مورد توسعه اقتصادی و اجتماعی شین جیانگ چین و حمایت از حقوق بشر صحبت

روز چهارشنبه ۱۰ آوریل، نشست تبادلی سفرا در چین برگزار شد. بیش از ۷۰ سفرا و دیپلمات از ۴۹ کشور در چین گرد هم آمدند تا تجربیات واقعی خود را در جریان بازدید از شین جیانگ چین تبادل کنند. آنها در مورد توسعه اقتصادی و اجتماعی شین جیانگ چین و حمایت از حقوق بشر صحبت کردند و مشتاقانه منتظر چشم اندازهای روشن تعمیق همکاری با شین جیانگ چین بودند.

«سیابونگا سیپریان سویلی» سفیر آفریقای جنوبی در چین، در سخنرانی خود، آنچه را که در سفر خود به شین جیانگ چین در سال ۲۰۲۳  دیده و شنیده مرور کرد. وی گفت : از مهمان نوازی مردم شین جیانگ چین عمیقاً تحت تأثیر قرار گرفته است. مردم شین جیانگ چین به طور هماهنگ زندگی می کنند و در یک فرهنگ چند قومی سخت کار می کنند، از آزادی اعتقادات مذهبی برخوردار هستند و به تلاش های خود برای فرار از فقر افتخار می کنند. بسیاری از جوانانی که با آنها در ارتباط بودم، این حس غرور و اعتماد به آینده را نشان دادند.

همچنین «محمد حسنین خدام» سفیر سوریه در چین در این نشست گفت: دستاوردهای توسعه شین جیانگ چین برای همه جامعه جهانی آشکار است. وی خاطرنشان کرد: دروغ های برخی کشورهای غربی مانع از شکوفایی و موفقیت شین جیانگ چین نخواهد شد. شین جیانگ چین نمونه عینی دیگری از موفقیت چین در ریشه کنی فقر و تحقق سعادت مردم است و همچنین سندی بر وحدت چند قومیتی است. شین جیانگ چین دارای مزیت های جغرافیایی منحصر به فردی است که می تواند پلی برای همکاری بین چین و کشورهای همسایه ایجاد کند و سبب ایجاد رونق تجاری و تبادل منطقه ای شود.

در این نشست «اسماعیل حقی موسی» سفیر ترکیه در چین هم خاطرنشان کرد که در سال های اخیر، شین جیانگ چین به سرعت توسعه یافته است. مردم اینجا از همه گروه های قومی از حقوق خوبی برای توسعه برخوردار بوده اند. شین‌ جیانگ چین به ‌عنوان یک حوزه اصلی، اتصال منطقه‌ای، و قطب اقتصادی و تجاری طرح کمربند و جاده، پتانسیل زیادی برای همکاری تجاری با ترکیه دارد و ترکیه منتظر همکاری‌های مثمر بین دو طرف است.

از سوی دیگر «محسن بختیار» سفیر ایران در چین هم افزود که در این سفر شخصا شاهد دستاوردهای توسعه ای شین جیانگ چین در توسعه اجتماعی، حفاظت از محیط زیست، ساخت مناطق آزاد تجاری و غیره بوده است که همگی چشمگیر بوده اند. او عنوان کرد که توسعه نیروهای مولد جدید پیشنهاد شده توسط چین می تواند خلاقیت و نشاط اجتماعی را تحریک کند. وی افزود: با اجرای سیاست های جدید چین، مردم شین جیانگ چین به دستاوردهای توسعه بیشتری نیز دست خواهند یافت.

ز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفده − 4 =