تاریخ انتشار : شنبه 2 دی 1402 - 15:54
کد خبر : 151316

نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین خواستار تجمیع تلاش‌ها برای پیشبرد جوان‌سازی ملی شد

نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین خواستار تجمیع تلاش‌ها برای پیشبرد جوان‌سازی ملی شد

نشست اخیر دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بر اتکا به دستاوردهای برنامه مطالعات نظری حزب به منظور تجمیع یک نیروی قدرتمند برای ساخت کشوری قوی و پیشبرد جوان‌سازی ملی تاکید کرد. «شی جین‌پینگ» دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با ریاست این نشست انتقاد و انتقاد از خودِ دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب

نشست اخیر دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بر اتکا به دستاوردهای برنامه مطالعات نظری حزب به منظور تجمیع یک نیروی قدرتمند برای ساخت کشوری قوی و پیشبرد جوان‌سازی ملی تاکید کرد.

«شی جین‌پینگ» دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با ریاست این نشست انتقاد و انتقاد از خودِ دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب که پنجشنبه و جمعه برگزار شد، سخنرانی مهمی ایراد کرد.

اعضای دفتر سیاسی به نوبت در این نشست سخنرانی کردند. آنها در بررسی رفتار خود مطابق با مقررات دفتر سیاسی در خصوص پشتیبانی و تقویت رهبری متمرکز و یکپارچه کمیته مرکزی حزب کمونیست و اجرای تصمیم هشت ماده‌ای کمیته مرکزی حزب کمونیست در خصوص رفتار، صراحت داشته و شفاف بودند.

این نشست تاکید کرد که سال ۲۰۲۳ نه تنها اولین سال اجرای اصول راهنمای بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست بوده بلکه شاهد احیای اقتصادی پس از سه سال دست و پنجه نرم کردن با اپیدمی کرونا نیز بوده است.

کمیته مرکزی حزب کمونیست چین کل حزب و مردم تمام گروه‌های قومی را در پیشبرد احیا و رشد اقتصادی رهبری کرده، اهداف اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی را محقق نموده و به پیشرفتی سخت به دست آمده و قابل توجه در دیگر حوزه‌ها مثل تولید غلات، نوآوری علمی-فناوری، اصلاحات نهادینه، گشایش، دیپلماسی و کارزارهای ضد فساد نائل آمده است.

اعضای دفتر سیاسی اتفاق نظر داشتند که تعیین موضع محوری رفیق شی جین‌پینگ در خصوص کمیته مرکزی حزب و به صورت کلی در حزب و تعیین نقش هدایت‌کننده اندیشه آقای شی در خصوص سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی برای عصر جدید از اهمیتی بنیادین برای پرداختن به خطرات و چالش‌های مختلف و پشبرد مدرنیزاسیون به سبک چینی برخوردار است.

2023122318175827759 اقتصاددان نوشته

اعضای دفتر سیاسی همچنین خواستار تعمیق تلاش‌ها برای اصلاحات و گشایش گسترده، بالا بردن انتظارات اجتماعی و تحکیم روند احیا و رشد اقتصادی شدند.

رهبر چین درباره سخنان خودارزیابی اعضای دفتر سیاسی یکی پس از دیگری اظهار نظر، الزاماتی برای هر کدام از آنها مطرح و اظهارات جمع‌بندی را ارائه کرد.

شی جین‌پینگ بر لزوم اینکه دفتر سیاسی باید رهبری را در تحکیم و ایجاد دستاوردهای برنامه مطالعات نظری در دست بگیرد،‌ تاکید کرد.

دبیرکل کمیته مرکزی حزب از اعضای دفتر سیاسی خواست تا نقشی نمونه و پیشرو در مطالعه و اجرای اندیشه سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی برای عصر جدید بازی کنند.

شی تصریح کرد: برای حفظ رهبری متمرکز و متحد کمیته مرکزی حزب باید ابتدا از اختیارات کمیته مرکزی حزب کمونیست حمایت کنیم.

وی از اعضای دفتر سیاسی خواست تا در اجرای مرکزگرایی دموکراتیک پیشرو باشند، مشتاقانه به ترویج دموکراسی بپردازند و مباحثات پویا را ترغیب کنند.

رهبر چین افزود: فعالیت‌های اشتباهِ ناقض مرکزگرایی باید فورا شناسایی و قاطعانه با آن برخورد شود.

شی جین‌پینگ با اشاره به اهمیت فراست سیاسی گفت اعضای دفتر سیاسی باید تحلیل توسعه، تغییرات و روند اوضاع از منظر سیاسی، مهارت داشته باشند.

رئیس جمهور چین از اعضای دفتر سیاسی خواست به جهت سیاسی صحیح پایبند باشند و الزامات حزبی مقرر در روند برنامه‌ریزی راهبردها، سیاست‌ها و وظایف مهم را رعایت کنند.

وی گفت تلاش‌ها باید برای خنثی کردن خطرات سیاسی بالقوه به صورت مقتضی صورت گیرد و از تبدیل خطرات غیرسیاسی به خطرات سیاسی جلوگیری شود.

شی از اعضای دفتر سیاسی خواست تا در حفظ فلسفه توسعه مردم‌محور و تحقق توسعه با کیفیت بالا پیشرو باشند و تاکید کرد که تحقق توسعه با کیفیت بالا یک وظیفه اصلی در ساخت یک کشور سوسیالیستی مدرن در تمام ابعاد است و درک معنای آن از سوی مقامات برجسته به منظور اجرای خوب آن باید یک هدف کلیدی باشد.

وی با اشاره به اینکه مدرنیزاسیون به سبک چینی یک ماموریت مشترک برای تمام مردم چین است که با خطرات و چالش‌هایی روبرو خواهد بود و نیازمند سختکوشی است، از اعضای دفتر سیاسی خواستار اتحاد همه‌جانبه شد و از اعضای حزب، مقامات و مردم خواست تا خود را وقف آرمان مدرنیزاسیون به سبک چینی کنند.

رهبر چین گفت بزرگترین مزیت سیاسی حزب روابط نزدیک آن با مردم است و در عین حال بزرگترین خطر بالقوه پیش روی آن به عنوان یک حزب حاکم، فاصله گرفتن از مردم است. وی همچنین خواستار تلاش‌ها برای تضمین و بهبود رفاه عمومی و پاسخ به خواسته‌های موجه مردم در اسرع وقت شد. 

شی در خصوص تشریفات و کاغذبازی بیهود که نگرانی بزرگی در میان مقامات و عموم مردم ایجاد کرده، گفت تلاش‌ها برای پرداختن به چنین مشکلاتی باید از نهاد و مقامات برجسته شروع شود و در عین حال اعضای دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب باید در این خصوص پیشرو باشند.

دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین همچنین به اعضای دفتر سیاسی گفت که برای ایجاد یک اکوسیستم سیاسی سالم که دارای صداقت و درستکاری است، باید الگویی مثال زدنی در شرافت، پاکی و خودانضباطی باشند.

 
ز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =