معاملات مشکوک “خودرو، خساپا”، یک پتروشیمی، چهار سرمایه گذاری + ۷ نماد
معاملات مشکوک “خودرو، خساپا”، یک پتروشیمی، چهار سرمایه گذاری + ۷ نماد

در روز ریزش ۲۶ هزار و ۹۱۸ واحدی شاخص، ایران خودرو، سایپا، یک پتروشیمی، چهار شرکت سرمایه گذاری و ۷ نماد دیگر مشمول معاملات مشکوک شدند.

در جریان معاملات اولین روز کاری هفته، بازار سهام با فشار عرضه در نمادهای بزرگ و البته اختلال مجدد در سامانه معاملات آغاز به کار کرد به طوری که در ادامه روند اصلاحی قبل و با توجه به خبر آزاد سازی بخشی از سهام عدالت با فشار فروش خصوصا در نمادهای بزرگ همراه شد و در نهایت نماگر بازار با ریزش ۲۶ هزار و ۹۱۸ واحدی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب بیش از ۸.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و ۴.۷ هزار میلیارد تومان در فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو و بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۳.۴، ۲.۳ و ۱ میلیارد سهم و ذوب آهن به همراه بانک صادرات با تقاضای ۳۲۰ و ۲۹۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۴ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت ایران خودرو ضمن رشد ۲ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد بیش از ۲.۴ میلیارد سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های نوش مازندران، سایپا، سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، آهنگری تراکتورسازی ایران، پارس مینو، سرمایه گذاری نیروگاهی ایران ، کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان، سرمایه گذاری صبا تامین ، پتروشیمی کرمانشاه، شهد ایران، سرمایه گذاری پارس آریان و فارسیت اهواز مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور ایران خودرو، سایپا، یک پتروشیمی، چهار شرکت سرمایه گذاری و ۷ شرکت بورسی و فرابورسی دیگر از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و… می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

معاملات مشکوک "خودرو، خساپا"، یک پتروشیمی، چهار سرمایه گذاری + ۷ نماد