مروری بر روند شیوع ویروس کرونا/ تصاویر اماکن مختلف جهان پس از یک ماه تعطیلی
مروری بر روند شیوع ویروس کرونا/ تصاویر اماکن مختلف جهان پس از یک ماه تعطیلی

با وجود اینکه یک ماه از معرفی ویروس کرونا به عنوان یک بیماری همه‌گیر توسط سازمان بهداشت جهانی می‌گذرد، همچنان شاهد سکون و تعطیلی سراسر جهان برای جلوگیری از انتشار آن هستیم

به گزارش اقتصاددان به نقل از اقتصاد آنلاین به گزارش بلومبرگ، یک ماه پیش، سازمان بهداشت جهانی شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان را یک بیماری “همه‌گیر” نامید. این نام‌گذاری به این معنی است که یک بیماری بسیار مسری در منطقه جغرافیایی وسیعی گسترش یافته و خطر مرگ و میر را نیز افزایش داده است.

در تاریخ ۳۱دسامبر بود که آژانس بین‌المللی بهداشت اعلام کرد که در شهر ووهان چین مواردی مشابه بیماری ذات‌الریه با علت ناشناخته، کشف و گزارش شده است. این سازمان گفت که تا تاریخ ۳ ژانویه، در مجموع ۴۴ مورد از ابتلا به ین بیماری توسط مقامات چینی اعلام شده بود. در اوایل ماه مارس، این ویروس به همه قاره‌ها به غیر از قطب جنوب، با ۱۱۸هزار مورد ابتلا و ۴هزار مورد مرگ، گسترش یافته بود.

در حال حاضر این بیماری همه‌گیر حدود ۱.۸میلیون نفر را مبتلا کرده و نزدیک به ۱۰۹هزار نفر را کشته است.

در نتیجه تلاش دولت‌ها برای جلوگیری از شیوع این ویروس، بسیاری از نقاط جهان به حالت سکون درآمده‌اند و به دنبال آن اقتصاد جهانی به میزان قابل توجهی دچار رکود شده است. میلیون‌ها نفر شغل خود را از دست داده‌ و خانه‌نشین شده‌اند. خیابان‌ها و بزرگراه‌های سراسر جهان خالی شده و در بسیاری از نقاط جهان تجارت متوقف شده است.

در ادامه تصاویری از تعطیلی مناطق مختلف جهان در نتیجه شیوع ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید؛