مدیر کارآمد و باتجربه، ضرورت امروز وزارت نفت
مدیر کارآمد و باتجربه، ضرورت امروز وزارت نفت

مدیر کارآمد و باتجربه، ضرورت امروز وزارت نفت

فضای تحریمی موجودِ کشور و البته ضعف و بی انگیزگی مدیران اقتصادی دولت تدبیر و امید بویژه وزیر نفت آن،‌ مشکلات ویژه ای را برای معیشت و اقتصاد کاملا وابسته به نفت ایران، ایجاد کرده است.

از این جهت روزنه امیدی وجود دارد که با شروع دولت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، اصلی ترین چالش کشور، یعنی فروش و گسترش بازار نفت، با حضور افراد با تجربه و کارآمد در مقام وزیر نفت برطرف شود.

از طرفی دیگر در این وزارتخانه جای آزمون و خطا، فرصت سوزی و از دست دادن موقعیت های منطقه ای و جهانی بخصوص در شرق آسیا وجود ندارد.

بی تردید کارآمدی، توانایی و کارکشتگی رستم قاسمی در قامت وزیر نفت، بعنوان یکی از بزرگ ترین و کلیدی ترین وزارتخانه ها برای گروهها، طیف ها و اقشار مختلف اثبات شده و وجود وی در کابینه می تواند به نقطه قوتی تبدیل شده و ضعف های احتمالی کلیت دولت را بپوشاند.

قاسمی که پیش از این در دولت محمود احمدی نژاد در این جایگاه قرار گرفته بود و با کارنامه بسیار موفق خود توانست از پس این مسئولیت خطیر، بخوبی فائق آید و از طرفی اخلاق و منش مردم گرایانه اش، تعهد به تلاش بی وقفه با رویکرد کار جمعی، مورد پذیرش پرسنل وزارت، مردم، نیروهای متخصص انقلابی و جوان می باشد، بی شک حضورش انگیزه و کارآیی لازم را بالا می برد.

همچنین سردار قاسمی بخاطر نفوذ، ارتباطات ویژه، تعهد و دلسوزی نسبت به میهن، در صورتی که به هر دلیل احتمالی تحریم های ظالمانه ایالات متحده برداشته نشوند، می تواند سازه های تحریم ظالمانه را دور زده و از شیوه های دیگری ارزآوری کند که یک نقطه قوت بسیار مناسب برای دولت جدید و تیم اقتصادی می باشد.

به امید اعتلاء و موفقیت دولت جدید و چشاندن طعم واقعی خدمت مخلصانه و انقلابی به مردم عزیز ایران زمین.