لوازم خانگی در سبدهای ارزان قیمت توزیع می‌شود
لوازم خانگی در سبدهای ارزان قیمت توزیع می‌شود

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از شروع طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی به صورت سبدهای ارزان قیمت خبرداد و شرایط دریافت این ۵قلم لوازم خانگی پرمصرف را تشریح کرد.

محمد رضا کلامی در خصوص طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی سبدهای ارزان قیمت، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، اقشار هدف این طرح ، با اولویت زوج های جوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا فرزندان این افراد است که اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۵ هزار نفر معرفی شده اند، گفت: سومین گروهی که در اولویت این طرح هستند، مزدوجین تحت پوشش سازمان بازنشستگی است. به طور کلی طی فراخوان اعلام شده، دنبال این هستیم که واحدهای تولید کننده لوازم خانگی که توانایی و علاقه مندی لازم را برای عرضه مستقیم این ۵ قلم کالا به مصرف کننده واقعی را دارند، به دلیل مشارکت در این طرح، دولت نسبت به تأمین ارز و ورق فولاد این کارخانجات با اولویت اقدام شود.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت خاطر نشان کرد: در مقابل نیز این واحدهای تولید باید نسبت به عرضه ۵ قلم کالای لوازم خانگی اصلی جهیزیه از جمله اجاق گاز ، تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و جارو برقی اقدام کنند.

کلامی با اشاره به اینکه هدف از این کار حذف واسطه ها و عرضه مستقیم کالا با قیمت مناسب به دست مصرف کننده واقعی است گفت این طرح قرار است با مشارکت پاکشوما و شرکت انتخاب شروع شود. گروه انتخاب در مرداد ما ٣۵ هزار بسته را آماده کرده و پاکشوما نیز قرار است نرخ خود را برای این بسته اعلام کند.

وی افزود: قرار است بهزیستی و کمیته امداد به صورت وب سرویسی سامانه خود را به سامانه این دوشرکت متصل کنند و مزدوجین تحت پوشش این دو نهاد باید درخواست خود را به نهادهای مربوطه اعلام کنند. سپس به صورت سیستمی یک کد رمزدار برای مشمولین تعیین و به واحدهای تولیدی اعلام می شود تا بر اساس آن افراد در درگاه الکترونیکی واحدهای تولیدی، مراجعه و محصولات را اینترنتی خریداری کنند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت حتی اگر این دو نهاد موافقت داشته و استانها نیز آمادگی لازم را داشته باشند، این امکان وجود دارد که محصولات به صورت نمونه امکان مشاهده حضوری این ۵ قلم فراهم شود.

کلامی در پایان گفت: مشمولین این طرح پس از انتخاب محصول مورد نظر و واریز وجه می توانند کالا را تحویل بگیرند. در بسته نخست اسنوا این ۵ قلم کالا به ارزش ٩ میلیون و پانصد هزار تومان در اختیار اقشار قرار می دهد.

  • منبع خبر : تسنیم