قیمت طلا با کاهش تنش‌های غرب آسیا ارزان شد
قیمت طلا با کاهش تنش‌های غرب آسیا ارزان شد

پس از اینکه طلا در روز گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست داد و تنش‌ها در غرب آسیا کاهش پیدا کرد، سرمایه‌گذاران دوباره به سوی دارایی‌های پرریسک تر بازگشتند و قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت.

به گزارش اقتصاددان به نقل از فارس، پس از اینکه طلا در روز گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست داد و تنش‌ها در غرب آسیا کاهش پیدا کرد، سرمایه‌گذاران دوباره به سوی دارایی‌های پرریسک تر بازگشتند و قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۲.۵۷ دلار کاهش ۱۵۴۹.۷۸ دلار فروخته شد. قیمت این فلز گران‌بها در روز پنج‌شنبه به کمترین میزان از ۳ ژانویه برابر با ۱۵۳۹.۷۸ دلار در هر اونس رسید.

در عین حال، پس از (عقب‌نشینی) در اظهارات ترامپ، حتی با وجود اینکه گفت تحریم های ایران را افزایش می‌دهد، ارزش بازارهای جهانی بورس به بالاترین رقم رسید.

استفان اینس، استراتژیست بازار در این رابطه گفت: «ما به احساس حاکم بر بازار در مورد، تقویت دلار و افزایش ارزش بازارهای بورس ریسک نگاه می‌کنیم.»

«اقدام مجلس نمایندگان آمریکا در بامداد جمعه در تصویب طرحی برای کاهش اختیارات جنگی رئیس‌جمهور این کشور، فشار را از روی غرب آسیا برداشت.»

طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در زمان بلاتکلیفی‌های سیاسی و اقتصادی در روز چهارشنبه پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق به بالای ۱۶۰۰ دلار رسید.

ذخایر طلای، گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز پنج شنبه ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۸۸۲.۱۲ تن رسید.