قیمت دلار در صرافی ملی
قیمت دلار در صرافی ملی

امروز نرخ دلار و یورو در صرافی ملی نسبت به روز گذشته ٢٠ تومان ارزان شد.

به گزارش اقتصاددان، به این ترتیب بهای هر اسکناس دلار آمریکا برای فروش به ١٣٣٨٠ و برای خرید به ١٣٢٠٠تومان رسید.

یورو امروز در صرافی ملی با قیمت ١۴٨٨٠تومان فروخته می‌شود و نرخ خرید آن از فروشنده ١۴٧٠٠تومان است.

سود و زیان خریداران دلار و یورو از ابتدای سال
قیمت دلار در ابتدای امسال حدود ۱۳۷۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۵۵۵۰ تومان بود که با توجه به قیمت امروز دلار و قیمت یورو می‌توان گفت، خریداران دلار از ابتدای سال تا کنون حدود ۳۰۰ تومان و خریداران یورو حدود ۶۰۰ تومان ضرر کرده‌اند.

تاثیر التهابات سیاسی ایران و آمریکا بر قیمت دلار و قیمت یورو
قیمت دلار و قیمت یورو از شهریور تا آبان ماه امسال در ثبات قیمتی به سر می‌برد اما در اواخر آبان ماه، افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت دلار و قیمت یورو شد. قیمت دلار که طی حدود سه ماه در محدوده ۱۱ تا ۱۱۵۰۰ تومان نوسان داشت بعد از این اتفاق، نرخ ارز تا مرز ۱۳هزار تومان نیز پیش رفت. اما بعد از مدتی با فروکش کردن جو افزایش قیمت بنزین، قیمت دلار نیز تا ۱۱۹۰۰تومان کاهش یافت.

در هفته اول دی ماه خبر ترور سردار سلیمانی، نرخ ارز را به شدت تحت تاثیر قرار داد تا جاییکه حتی قیمت دلار در بازار آزاد به حدود ۱۵هزار تومان نیز رسید. تا کنون بعد از گذشته یکماه از این اتفاق قیمت دلار در بیشتر روزها روند افزایشی داشته و طی این مدت قیمت دلار به کمتر از ۱۲۸۰۰تومان نرسیده است.

بالاترین و پایین‌ترین قیمت دلار و قیمت یورو در سال ۹۸
بالاترین قیمت دلار و بالاترین قیمت یورو از ابتدای سال تا امروز، مربوط به اواخر اردیبهشت ماه است. قیمت دلار در این ماه به ۱۵۲۰۰ تومان و قیمت یورو به ۱۷۲۰۰تومان رسیده است.

در حال حاضر قیمت دلار از سقف قیمتی سال ۱۷۰۰ تومان و قیمت یورو از بالاترین قیمت دلار در سال حدود دو هزار تومان فاصله دارد.

پایین‌ترین قیمت دلار و کمترین قیمت یورو نیز مربوط به هفته اول شهریور ماه است. قیمت دلار در این مدت به حدود ۱۱هزار تومان و قیمت یورو به ۱۲۳۰۰ تومان رسیده بود.

طی حدود ۱۰ماه و نیم گذشته قیمت دلار در صرافی ملی به کمتر از ۱۱هزار تومان نرسیده و طی این مدت در محدوده ۱۱ تا ۱۵۲۰۰ تومان در نوسان بوده است.