قالیباف: طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای جلوگیری از احتکار مسکن است
قالیباف: طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای جلوگیری از احتکار مسکن است

اقتصاددان – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما با بررسی طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی به دنبال آن هستیم که مسکن احتکار نشود. محمدباقر قالیباف امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم (طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی)، گفت: ما با بررسی این طرح به […]

اقتصاددان – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما با بررسی طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی به دنبال آن هستیم که مسکن احتکار نشود.

محمدباقر قالیباف امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم (طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی)، گفت: ما با بررسی این طرح به دنبال آن هستیم مسکن احتکار نشود، نه اینکه اگر فردی پنج واحد مسکن دارد از وی مالیات بگیریم.
وی ادامه داد: هدف این قانون اخذ مالیات نیست. بحث اخذ مالیات در قوانین دیگر دنبال شده است و در سایر بخش‌ها نظیر CGT و PIT در دستور کار آینده مجلس قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قصد ما از بررسی طرح مذکور این است که خانه‌ای که با سرمایه کشور ساخته شده، در سفته بازی قرار نگیرد و عرضه شود.
قالیباف تصریح کرد: کسی که ۱۰ خانه دارد، باید خانه‌های خود را عرضه کند و نباید این خانه‌ها، خالی بماند اما اینکه چرا فردی ۱۰ خانه دارد باید در جای دیگر بررسی شود.

  • منبع خبر : مهر