علیرضا زاکانی انصراف داد
علیرضا زاکانی انصراف داد

علیرضا زاکانی، نامزد اصول‌گرای انتخابات ۱۴۰۰، انصراف خود را از ادامه حضور در رقابت‌های ریاست‌جمهوری اعلام کرد. رسانه‌های از انصراف زاکانی به نفع سیدابراهیم رئیسی خبر می‌دهند. سخنگوی ستاد انتخاباتی او  گفته است که «زاکانی به نفع جریان انقلاب و حجت‌الاسلام رئیسی انصراف داد.» کانال سپاه قدس نیز خبر داده است که زاکانی پس از […]

علیرضا زاکانی، نامزد اصول‌گرای انتخابات ۱۴۰۰، انصراف خود را از ادامه حضور در رقابت‌های ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

رسانه‌های از انصراف زاکانی به نفع سیدابراهیم رئیسی خبر می‌دهند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی او  گفته است که «زاکانی به نفع جریان انقلاب و حجت‌الاسلام رئیسی انصراف داد.»

کانال سپاه قدس نیز خبر داده است که زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره‌گیری کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،    این کانال تلگرامی به نقل از او نوشته است: با توجه به اقبال فراوانی که از آقای رئیسی شده است، من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رای می‌دهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

بعد از انتشار این اخبار، زاکانی در توئیتر، به صورت رسمی انصراف خود را تایید کرد.

محسن رضایی، یکی دیگر نامزدهای اصول‌گرای انتخابات نیز سفر‌های انتخاباتی خود را لغو و اعلام کرده است که امشب با مردم سخن می‌گوید. او البته دلیل لغو این سفرها را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانسته است.

در حالی که بسیاری از افراد منتظر شنیدن اخباری درباره انصراف کاندیداهای اصولگرا بودند، اما صبح امروز اعلام شد که کاندیدای اصلاح‌طلب، محسن مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داده است. این اولین انصراف در بین هفت کاندیداهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان بود.

چندی بعد سخنگوی ستاد مرکزی محسن مهرعلیزاده، انصراف این کاندیدا از ادامه حضور در رقابت‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری را تایید کرد. علی تاجرنیا، گفت: تا ساعاتی دیگر بیانیه‌ای رسمی در این زمینه منتشر می‌شود.

روح‌الله جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور در توئیتی نوشت: به زودی اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره انصراف یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر می‌شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند در این روز در انتخابات شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کنند.

بنا بر اعلام اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند. بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور پیش بینی شده است که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار، کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها وی گفته است که در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نمی‌شود، بلکه صندوق‌های رای الکترونیکی وجود دارند و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رای بدهند.

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید ابراهیم رئیسی، محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند که مهرعلیزاده و زاکانی انصراف دادند.

 

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع