علت افزایش قیمت خانه‌های پایتخت از نگاه وزیر راه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت خانه‌های پایتخت در آذرماه به دلیل شرایط کلی کشور است. به گزارش اقتصاددان به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» روز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت ساخت که در هتل المپیک تهران برگزار شد در پاسخ به دلیل افزایش […]

علت افزایش قیمت خانه‌های پایتخت از نگاه وزیر راه

علت افزایش قیمت خانه‌های پایتخت از نگاه وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت خانه‌های پایتخت در آذرماه به دلیل شرایط کلی کشور است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» روز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت ساخت که در هتل المپیک تهران برگزار شد در پاسخ به دلیل افزایش قیمت مسکن در آذرماه، اظهار داشت: تحولات بازار مسکن متاثر از شرایط کلی کشور است که منجر به تصمیم‌های مردم برای خرید خانه می شود.
وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت خانه در آذرماه متاثر از سایر مولفه‌های اقتصادی کشور است،  گفت: موتور محرک بخش مسکن و عمران، فعال است و  سالانه بیش از ٢٠ هزار میلیارد تومان به نرخ امروز در بخش زیرساخت و توسعه حمل ونقل کشور هزینه می‌شود.

وزیر راه اضافه کرد: بخش خصوصی نیز در بخش مسکن سالانه ٨٠ هزار میلیارد تومان هزینه می‌کند.

اسلامی مجموع اقدامات ذکر شده را به عنوان تلاش وزارت راه برای تولید و عرضه مسکن دانست و گفت: تلاش داریم که با افزایش تولید و رونق دادن به بخش مسکن، قیمت خانه را کاهش داده و قشر متوسط جامعه را برای خانه دار شدن حمایت کنیم.