عقب نشینی اروپا در تحریم روسیه
عقب نشینی اروپا در تحریم روسیه

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی با اشاره به افزایش تحریم‌های علیه روسیه در حوزه انرژی گفت: قطع انرژی روسیه در میان مدت مهمترین گام برای ایجاد خودمختاری اروپا است. براساس گزارش روزنامه لو فیگارو، جوزف بورل نسبت به اتفاق نظر اروپایی‌ها در تحریم انرژی روسیه به شدت اعلام خوشبینی کرد. با این حال […]

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی با اشاره به افزایش تحریم‌های علیه روسیه در حوزه انرژی گفت: قطع انرژی روسیه در میان مدت مهمترین گام برای ایجاد خودمختاری اروپا است.

براساس گزارش روزنامه لو فیگارو، جوزف بورل نسبت به اتفاق نظر اروپایی‌ها در تحریم انرژی روسیه به شدت اعلام خوشبینی کرد.

با این حال نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی از احتمال اینکه نفت روسیه مورد تحریم قرار نگیرد یا گاز کمتر تحریم شود، سخن به میان آورد.

بر اساس این گزارش، از نخستین مجموعه تحریم‌ها علیه روسیه تا پنجمین مرحله آن در ابتدای آوریل، گذشته اما کوچکترین تاثیری بر عزم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای ادامه جنگ در اوکراین نداشته است.

هیچ پیشنهادی در مورد تحریم نفت و گاز روسیه روی میز وجود ندارد

بورل اظهار کرده است که در حال حاضر هیچ پیشنهادی در مورد [تحریم] نفت و گاز روسیه روی میز وجود ندارد و ملاحظات و پیشنهادات زیادی در حال بررسی است.

کشورهای اتحادیه اروپا پس از تهاجم روسیه به اوکراین تحریم‌های بسیاری را علیه مسکو اعمال کردند و اکنون درصدد تحریم انرژی مسکو هستند.

برخی از موسسات مالی آلمان اعلام کردند که در صورت قطع واردات انرژی از روسیه اقتصاد آلمان با رکود مواجه خواهد شد.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا نیز به اروپا هشدار داده که تحریم کامل انرژی از روسیه باعث کاهش رشد اقتصادی می‌شود.

وی روز پنجشنبه همچنین گفت که کشورهای عضو گروه ۲۰ به سطح بالایی از توافق لازم برای حذف روسیه از این گروه نرسیده‌اند.

به دنبال حمله بامداد پنجشنبه پنجم اسفند ۱۴۰۰ نیروهای روسیه به اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه همچنان در حال افزایش است.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : ایرنا