عجله بیت کوین برای سقوط
عجله بیت کوین برای سقوط

افت قیمت بیت کوین به کانال 34000 دلار، مهر تاییدی بود بر نظر افرادی که معتقد بودند روند نزولی رمز ارزها فعلا ادامه خواهد داشت

افت قیمت بیت کوین به کانال ۳۴۰۰۰ دلار، مهر تاییدی بود بر نظر افرادی که معتقد بودند روند نزولی رمز ارزها فعلا ادامه خواهد داشت

اقتصاددان: قیمت بیت کوین یک بار دیگر افتی قابل توجه را ثبت کرد و این بار، افت بیت کوین با فاصله کمی نسبت به افت قبلی رخ داد. کاهش حدود ۴ درصدی قیمت بیت کوین، نرخ آن را به حدود ۳۴۶۰۰ دلار رسانده است.

تابلو معاملات بیت کوین هم اکنون در مقیاس هفتگی افت ۹ درصدی را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته ۳۳ میلیارد دلار بوده است. ارزش بازار بیت کوین هم به عدد ۶۵۹ میلیارد دلار رسیده است.

افت شدید قیمت بیت کوین

بیت کوین که قله ۶۸۶۶۴ دلار را در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ثبت کرده، هم اکنون نسبت به آن قیمت افت حدود ۴۹ درصدی داشته است. ماجرا وقتی عجیب تر می شود که برخی از تحلیل ها، افت ۸۰ درصدی نسبت به سقف تاریخی را پیش بینی کرده اند.

این البته فقط تحلیل برخی از افراد است و در مقابل، افرادی هم هستند که افت های اخیر را پیش زمینه ای برای رشدی بزرگ تر می دانند و تنها گذشت زمان است که مشخص می کند کدام دسته از تحلیلگران مسیر قیمت را درست پیش بینی کرده بودند.

افت ۴۷ درصدی اتریوم از قله تاریخی

اتریوم هم امروز منفی است. افت ۵ درصدی قیمت این ارز، معامله گران را مجبور به معامله در قیمت حدود ۲۵۵۰ دلار کرده است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته ۱۷ میلیارد دلار بوده است. ارزش بازار آن هم به عدد ۳۰۹ میلیارد دلار رسیده که نسبت به هفته گذشته، کاهشی قابل توجه داشته است.

اتریوم در مقیاس هفتگی بیش از ۷ درصد افت قیمت داشته و نسبت به قله تاریخی ۴۸۵۱ دلاری، کاهش ۴۷ درصدی را تجربه کرده است.

سقوط ۱۳ درصدی ترا در یک روز

گرچه افت اخیر بیت کوین دوباره ناامیدی را به معامله گران تزریق کرده، اما با این حال تعداد اندکی از آلت کوین ها امروز وضعیت خوبی دارند.

در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار، الگوراند و اکسی اینفینیتی با رشد بیش از ۴ درصدی، بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرده اند. تزوس هم امروز ۲ درصد رشد قیمت داشته است.

اما در میان نمادهای منفی وضعیت ترا از همه بدتر است. این ارز ۱۳ درصد کاهش قیمت داشته و پس از آن مونرو، پالیگان، پنکیک سواپ، Cronos و پولکادات با افت حدود ۶ درصدی، در رده های بعدی هستند.

در مقیاس هفتگی هم الگوراند با رشد ۲۴ درصدی همچنان وضعیت خوبی دارد. ترون هم رشد ۲۲ درصدی داشته و خریداران آن فعلا نگران افت اخیر بازار نیستند.

اما بیشترین افت مربوط به ایپ کوین است که ۳۱ درصد در یک هفته گذشته کاهش قیمت داشته. Cronos و ترا هم با افت های بیش از ۲۰ درصد مواجه بوده اند.

ارزش بازار به ۱٫۵۸ تریلیون دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت ۴ درصدی به عدد ۱٫۵۸ تریلیون دلار رسیده است. اما تعدادی از معامله گران افت اخیر را فرصتی برای خرید دانسته اند و اقدام به خرید کرده اند که همین موضوع باعث افزایش ارزش معاملات شده و آن را به عدد ۹۸ میلیارد دلار رسانده است.

ارزش معاملات دیفای در شبانه روز گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار بوده و بیش از ۹۰ میلیارد دلار هم استیبل کوین معامله شده است.