شرط روسیه برای برقراری صلح با اوکراین
شرط روسیه برای برقراری صلح با اوکراین

کرملین اعلام کرد که اگر کی‌یف تمامی شروط روسیه را بپذیرد، طرح صلح اوکراین ممکن می‌شود. براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به اینکه شرایطی که اوکراین باید بپذیرد، کدام است، گفت: اوکراین خودش همگی این شروط را به خوبی و کاملا می‌داند. پسکوف در واکنش به اتهامات از سوی کی‌یف […]

کرملین اعلام کرد که اگر کی‌یف تمامی شروط روسیه را بپذیرد، طرح صلح اوکراین ممکن می‌شود.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به اینکه شرایطی که اوکراین باید بپذیرد، کدام است، گفت: اوکراین خودش همگی این شروط را به خوبی و کاملا می‌داند.

پسکوف در واکنش به اتهامات از سوی کی‌یف درباره سرقت غلات از اوکراین نیز تاکید کرد: هیچ چیزی به سرقت نرفته است.

سرقت غله از اوکراین صحت دارد؟

اخیرا، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از آنکه کی‌یف دولت روسیه را به فروش غلات به سرقت رفته به آنکارا متهم کرد، گفته بود: دولت ترکیه در این باره تحقیقاتی انجام داده و متوجه شده که این اتهامات، نادرست است.

از آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، بیش از ۴۶۳۴ غیرنظامی اوکراین در این کشور کشته شده‌اند.

همچنین بر اساس اعلام آماری سازمان ملل، بیش از ۱۴ میلیون اوکراینی نیز مجبور به ترک منازل خود شده و بیش از هشت میلیون نفر هم به کشورهای همجوار گریخته‌اند.

مانع برقراری صلح میان روسیه و اوکراین چیست؟

«پانکاج میشرا» تحلیلگر خبرگزاری «بلومبرگ» تأکید کرد که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و اطرافیانش مانع برقراری صلح میان اوکراین و روسیه هستند.

میشرا گفت که حمله نظامی روسیه به اوکراین« در زمان مناسب و مطلوب» برای نخست وزیر انگلیس رخ داد زیرا در زمانی حمله صورت گرفت که به دلیل برگزاری جشن‌هایی طی دوران کرونا، در لندن رسوا شده بود.

وی در ادامه بیان کرد: در نتیجه جاسنون شروع کرد به حمایت پویا از دولت اوکراین و به کی رفت و در پارلمان اوکراین سخنرانی کرد و تلاش کرد که از «چرچیل» تقلید کند و به فضل آن محبوب اوکراینی‌ها شد. اما همه اینها باعث نشد که جانسون به دلیل آن جشن های یاد شده در معرض مجازات اداری قرار نگیرد؛ مجازاتی که هیچ کدام از نخست وزیرهای انگلیس در دوران حضورشان در این مقام در معرض‌اش قرار نگرفته بودند.

این روزنامه نگار در ادامه گفت: «مشکل این است که جانسون به شکل اساسی به نزاعی دامن می‌زند که انگلیس در آن شرکت ندارد.»

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : ایسنا