شرایط جدید تولیدکنندگان بدهکار
شرایط جدید تولیدکنندگان بدهکار

جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بانک کشاورزی باید با همه توان خود اعتبارات بخش کشاورزی را تامین کند حتی برای تولیدکنندگانی که به بانک بدهکارند. جواد عسگری  گفت: در راستای حذف ارز ترجیحی و اقدامات حمایتی دولت از مردم، کمیسیون کشاورزی مجلس سه‌شنبه هرهفته جلسه‌ای با وزیر کشاورزی، مسولان […]

جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بانک کشاورزی باید با همه توان خود اعتبارات بخش کشاورزی را تامین کند حتی برای تولیدکنندگانی که به بانک بدهکارند.

جواد عسگری  گفت: در راستای حذف ارز ترجیحی و اقدامات حمایتی دولت از مردم، کمیسیون کشاورزی مجلس سه‌شنبه هرهفته جلسه‌ای با وزیر کشاورزی، مسولان بانک مرکزی و گمرک برگزار می کند.

وی تاکید کرد: این جلسه در راستای تبیین موضوع توزیع و نظارت بر نهاده های کشاورزی به کشاورزان است تا انشاالله اشکالات کار در این بخش برطرف شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما هفته گذشته نیز جلسه با معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار کردیم که این جلسه با مصوبات مهمی همراه شد.

وی در تشریح مصوبات مدنظر قرار گرفته، تاکید کرد: در این مصوبات، سازمان حمل و نقل پایانه ها مکلف شد که آهنگ حمل نهاده‌های دامی از بنادر را به صدا درآورده و به طور روزانه در این بخش گزارشی به کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه دهد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از بازار ،  این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین مصوب کردیم که بانک کشاورزی در راستای کمک به تولید و تعیین اعتبار به تولیدکنندگان گزارشاتی را به صورت روزانه به مجلس ارائه دهد.

وی تصریح کرد: البته ما تاکید داشتیم که بانک کشاورزی اجازه ندارد در فرآیند تامین اعتبار برای کشاورزان اخلالی ایجاد کند، بنابراین اگر هر تولیدکننده‌ای در راستای دریافت اعتبارات با مشکل مواجه شد ،می‌تواند این مسئله را به مجلس و کمیسیون کشاورزی اطلاع دهد چرا که ما در این بخش تکالیفی را بر عهده بانک کشاورزی قرار دادیم.

این نماینده مجلس گفت: بانک کشاورزی باید با همه توان خود اعتبارات بخش کشاورزی را تامین کند حتی برای تولیدکنندگانی که به بانک بدهکارند چرا که فضای کشور در بحث تولید فضای ویژه‌ای دارد و باید از کشاورزان به جد حمایت شود.

وی تاکید کرد : ما در مصوبه دیگری تاکید کردیم که اعتبار لازم برای تولیدکنندگان جوجه یکروزه از طریق بانک کشاورزی در نظر گرفته شود تا روند تولید با اخلال مواجه نشود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع