شاخص بورس تکان نخورد
شاخص بورس تکان نخورد

در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها 44 واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.

در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها ۴۴ واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.

اقتصاددان: در معاملات روز دوشنبه بیست و چهارم مرداد ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش ۴۴ واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۶۹۷ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد هزار و ۷۷۹ واحدی در سطح ۳۹۷ هزار و ۲۲۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۲۰ واحد پائین آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۱۸۴ واحد باقی ماند.

امروز نمادهای «فولاد»، «فملی» و «فارس» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «وبملت»، «اخابر» و «خودرو» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «فغدیر» و «بمپنا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «خدیزل» و «صبا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خساپا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

سه گروه سبزپوش

در معاملات دوشنبه، قیمت سهام اغلب نمادهای گروه‌های «مخابرات»، «خودرو و ساخت قطعات» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رشد کرد و سبزترین گروه‌های بازار بودند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۶۳ هزار و ۸۷ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۵۸ هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان بود که ۹۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان رسید.

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز تمامی صف‌های فروش جمع آوری شد. در مقابل در پایان معاملات، ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۸ درصد رشد کرد و در رقم ۱۵۹ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد خساپا (شرکت سایپا) در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از خساپا، نمادهای اخابر (شرکت مخابرات ایران) و غدشت (شرکت دشت مرغاب) بیشترین صف خرید را داشتند.

 شاخص بورس تکان نخورد