زلزله ۵ ریشتری خوی را لرزاند
زلزله ۵ ریشتری خوی را لرزاند

زلزله ای به قدرت ۵ ریشتر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.   زلزله ای به قدرت ۵ ریشتر ساعت ۱۵ و ۱۷ دقیقه امروز پنج شنبه بیست و پنجم اسفند در فاصله تقریبی ۲۷ کیلومتری شرق خوی و عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد. هنوز از میزان خسارات و قدرت زلزله گزارشی دریافت نشده است ولی […]

زلزله ای به قدرت ۵ ریشتر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.

 

زلزله ای به قدرت ۵ ریشتر ساعت ۱۵ و ۱۷ دقیقه امروز پنج شنبه بیست و پنجم اسفند در فاصله تقریبی ۲۷ کیلومتری شرق خوی و عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد.

هنوز از میزان خسارات و قدرت زلزله گزارشی دریافت نشده است ولی شدت این زمین لرزه به حدی بود که مردم شهرستان زلزله زده خوی هراسان به خیابان های این شهر ریخته اند.

شدت زلزله به حدی بود که مردم شهرهای اطراف و همچنین شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی هم احساس کردند.

مرکز پایش زمین لرزه دانشگاه ارومیه شدت این زمین لرزه‌ ۵.۱ ریشتر، و مرکز آن را شهرستان خوی اعلام کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  امیر عباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی  اظهار کرد: هنوز از میزان خسارات زمین لرزه ۵.۱ ریشتری گزارشی دریافت نشده است.

اعزام تیم‌های ارزیاب هلال احمر

در پی وقوع زلزله پنج ریشتری در شهرستان خوی، سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: درپی این زلزله امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان به همراه تجهیزات و امکانات این سازمان به حالت آماده‌باش درآمده است، گفت: در حال حاضر تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

صادق محمودی می گوید: با توجه به عمق بالای زلزله به نظر نمی‌رسد که خسارتی درپی آن رخ داده باشد، با این وجود تیم‌های ارزیاب به محل اعزام شده و دستور آماده‌باش نیز به امدادگران داده شده است.

۱۵ تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده اعزام شدند

ذبیح اله کاظمی فرماندار ویژه شهرستان خوی گفت:۱۵ تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند و تا این لحظه هیچ تلفات جانی و یا مصدوم و همچنین تخریب واحدهای مسکونی گزارش نشده است .

در شش ماهه دوم امسال چهار بار زمین لرزه‌‌های بالای ۵ ریشتر به شهرستان خوی آسیب وارد کرده است.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع