زائرانی که از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند
زائرانی که از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند

سردار حاجیان گفت: زائران از مبدأ حرکت نکنند و اگر خیلی از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند. سردار حاجیان، سخنگوی فراجا درباره آخرین وضعیت مرز‌ها گفت: همان‌طور که می‌دانید با توجه به ازدحام جمعیت در پایانه‌ها، مرز‌های ۶ گانه ما تا اطلاع ثانوی بسته است تا به پایداری در خروج برسیم. از نظر ترافیکی نیز، ترافیک […]

سردار حاجیان گفت: زائران از مبدأ حرکت نکنند و اگر خیلی از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند.

سردار حاجیان، سخنگوی فراجا درباره آخرین وضعیت مرز‌ها گفت: همان‌طور که می‌دانید با توجه به ازدحام جمعیت در پایانه‌ها، مرز‌های ۶ گانه ما تا اطلاع ثانوی بسته است تا به پایداری در خروج برسیم. از نظر ترافیکی نیز، ترافیک بسیار سنگینی در محور‌های مواصلاتی به پایانه‌های مرزی داریم. این کار به منظور حفظ جان زائران و به دلیل گرمای هوا است.

وی با اشاره به اینکه از مبدأ کنترل‌ها صورت گیرد، گفت: مسیر‌هایی که به ۳ استان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان ختم می‌شود، کنترل شده و اجازه ورود به این مسیر‌ها داده نمی‌شود. روز پنج‌شنبه بالای ۳۲۰ هزار خروج از کشور داشتیم و حدودا ۷۰ هزار نفر نیز وارد شدند. همین موضوع باعث تراکم زیادی در مرز‌ها شد.

سردار حاجیان درباره صدور گذرنامه‌ها گفت: براساس مصوبه ستاد مرکزی، صدور گذرنامه‌ها متوقف شده است. نه گذرنامه‌ای تمدید و نه برگ گذر موقت صادر می‌شود. برهمین اساس، از مردم درخواست دارم که به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه نکنند. در مدت اخیر ۵۵۰ هزار برگه گذر ویژه اربعین صادر شد که همه را تحویل پست دادیم؛ علاوه براین، نزدیک به یک میلیون و ۴۵۰ هزار گذرنامه صادر کردیم و بیش از ۴۱۰ هزار گذرنامه که تاریخ اعتبارش تمام شده بود، اعتبار مجدد خورد؛ بنابراین در مجموع، بالای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مجوز خروج از کشور صادر شده است.

سخنگوی فراجا درباره دلیل ترافیک خودرویی در مرز‌ها گفت: با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل عمومی توان جابه‌جایی مسیر با این حجم را نداشت، خیلی‌ها از خودرو‌های شخصی‌شان استفاده کرد و صف ترافیک در مرز‌ها به ۱۵-۲۰ کیلومتر رسید. اگر زوار نزدیک مبدأ هستند، برگردند تا به وضعیت ثابتی برسیم.

وی همچنین درباره وضعیت پارکینگ‌های مرزی گفت: اکثر پارکینگ‌ها در حال پر شدن است.

سردار حاجیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره حرکت اتوبوس‌ها از پایانه‌ها به سمت مرز گفت: فعلا در پایانه‌های مسافربری اجازه خروج به اتوبوس‌ها به سمت استان‌های مرزی داده نمی‌شود. همچنین بنابر مصوبه ستاد اربعین، وجه آن کسانی که بلیط خریده‌اند و نمی‌توانند به مرز بروند، مسترد می‌شود.

وی درباره تصمیم ترافیکی مربوط به این روز‌ها گفت: درخواست ما این است که مردم از مبدأ حرکت نکنند، اگر خیلی از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند و ما هم در لایه‌های مختلف تردد‌ها را کنترل می‌کنیم.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان