رونمایی از تندیس مرحوم استاد وزیری
رونمایی از تندیس مرحوم استاد وزیری

درتاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰مراسم باشکوهی در پرده برداری از تندیس هنرمند بزرگ ایران *مرحوم جناب استاد هوشمند وزیری موسس ومالک غار موزه وزیری* در مجموعه فرهنگی هنری اسمان برگزار شد . در این مراسم پس از تلاوت قرآن مجید وپخش سرود جمهوری اسلامی جناب اقای دکتر محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران در مورد ارزش […]

درتاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰مراسم باشکوهی در پرده برداری از تندیس هنرمند بزرگ ایران *مرحوم جناب استاد هوشمند وزیری موسس ومالک غار موزه وزیری* در مجموعه فرهنگی هنری اسمان برگزار شد .

در این مراسم پس از تلاوت قرآن مجید وپخش سرود جمهوری اسلامی جناب اقای دکتر محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران در مورد ارزش هنر ویاد از استاد وزیری سخنانی ارزشمندی را بیان نمودند وآقای دکتر ناصری رییس موسسه فرهنگی هنری آسمان با عرض خوش آمد گویی به مهمانان درمورد ارزش واهمیت مراسم سخنانی را بیان نموده وبعد از آن آقای حسین پور رئیس انجمن هنرمندان پیشکسوت وآقای مهندس صفا رئیس شورای شهرستان های شمیرانات وعضوشورای شهر لواسانات باسخنرانی زیبا وپر محتوایشان مجلس را مزین نمودند ودر این مجلس پر شکوه با پخش تیزر ۹ دقیقه ای از استاد وزیری که توسط اقای امین محمدی شاگرد استادتهیه گردیده بود وپخش فیلم زندگینامه استاد وزیری که انجمن پیشگسوتان تهیه نموده بودند واجرای بسیار زیبای نوازندگی توسط استاد هنرمندآقای سامان صادقی ادامه داشت ودر نهایت مراسم بسیار زیبایی در رونمایی مجسمه استاد وزیری که با دستان توانمند اقای غنی زاده هنرمند کشورمان ساخته شده بود شکل گرفت وبا پخش موزیک وعکس برداری هنرمندان ومسئولین وشرکت کنندگان با مجسمه استاداین همایش و مراسم زیبای رونمایی به پایان رسید .
*مجسمه استاد وزیری موسس ومالک غار موزه وزیری در محل خانه هنرمندان ویا موزه هنرهای معاصر نصب خواهد گردید*
غار موزه وزیری درکجای تهران قراردارد؟*
غارموزه زیبا در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع در یک بنای دوبلکس در لواسان ساخته شد و از سال ۱۳۸۴ فعالیت خور را آغاز نمود.

این موزه اولین غار موزه خصوصی در ایران است و تمامی مخارج و الگوها و خلاقیتی که در این موزه دیده می‌شود، حاصل هنر استاد وزیری می‌باشد.لازم به ذکر است کلیه مجسمه های موجود در غار موزه وزیری ثبت میراث ملی است.
آثار طراحی شده در این باغ موزه از داستان‌های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل و سنتی ایرانی برگرفته شده است. بازدیدکنندگان این آثار می‌توانند آزادنه و بدون مانعی در پیرامون باغ گردش و عکاسی کنند و مستقیماً با طراح و خالق این آثار گفتگو نمایند و ضمن آشنایی با نظرات استاد، آموزش‌ها و ایده‌های لازم را فرا بگیرند.

درحال حاضر بعداز فوت استاد وزیری مدیریت موزه بعهده دختر ایشان راما وزیری می باشد وایشان نیز همچون پدر علاقمند هنر بوده واثار زیبای را خلق می نمایندودر نگهداری وزنده نگه داشتن آثار ویاد پدری کوشا می باشند .ا
تهیه گزارش : ابوالفصل هنانیان