روزانه از ۱۲هزار جای پارک در منطقه۲، ۴۰میلیون تومان درآمد داریم/ تحقق ۷۷میلیارد تومان طی ۳سال
روزانه از ۱۲هزار جای پارک در منطقه۲، ۴۰میلیون تومان درآمد داریم/ تحقق ۷۷میلیارد تومان طی ۳سال

شهردار منطقه ۲ درباره سرانجام طرح ساماندهی پارک حاشیه‌ای منطقه گفت: از ۱۵هزار پارک حاشیه‌ای پیش‌بینی شده در منطقه تاکنون ۱۲ هزار فضا مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

رسول کشت پور در پاسخ به پرسشی مبنی بر ارزیابی طرح ساماندهی پارک حاشیه‌ای منطقه ۲ به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در این طرح بهره‌برداری از حدود ۱۵ هزار جای پارک را پیش‌بینی کردیم و تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ فضا مورد استفاده قرار گرفته‌ است.

او در واکنش به اظهار نظر رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا مبنی بر اینکه تاکنون فقط ۵ هزار جای پارک استفاده شده است، اظهار کرد: آمار آقای علیخانی به روز نیست و ما از ۱۲ هزار فضا مورد استفاده روزانه ۴۰ میلیون تومان درآمد داریم و طرح بسیار موفقی هم بوده است.

شهردار منطقه ۲با اشاره به دلایل اجرای این طرح گفت: تراکم بافت‌های اداری_تجاری و تمرکز بالای مراکز عمده مولد و جاذب سفر و تقاضای بالای پارک‌های حاشیه‌ای، وجود مشکلات و گره‌های ترافیکی، کمبود فضاهای پارک، ضرورت همکار با پلیس راهور به منظور کنترل پارک دوبل خودروها، کنترل توقف طولانی مدت خودروها و ضرورت افزایش جابه‌جایی محل‌های پارک و کاهش تردد وسایل نقلیه سرگردان از جمله دلایل ما برای اجرای این طرح بود.

کشت‌پور با بیان اینکه درآمد از حدود ۱۴ هزار جای پارک طی سه سال به ۷۷ میلیارد تومان می‌رسد، با اشاره به قیمت‌های مصوب در این طرح اظهار کرد: نرخ نیم ساعت اول توقف رایگان، از نیم ساعت تا یک ساعت ۵۰۰ تومان، بیش از یکساعت تا چهار ساعت به ازای هر ساعت ۱۰۰۰تومان و بیش از چهارساعت به ازای هرساعت ۲۰۰۰هزارتومان دریافت می‌شود.

او اضافه کرد: شرایط بهره‌برداری نیز از طریق برداشت پلاک به وسیله خودروهای پلاک‌خوان هر نیم ساعت یکبار و ارسال و تحویل دیتا جهت هزینه پارک است. شهروندان نیز می‌توانند از طریق ایجاد حساب شهروندی در سامانه تهران من هزینه را پرداخت کنند.

  • منبع خبر : اقتصادآنلاین