رمزگشایی از جهش قیمت دلار و سکه
رمزگشایی از جهش قیمت دلار و سکه

در بازار امروز قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت دلار افزایش را تجربه کرد.

در بازار امروز قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت دلار افزایش را تجربه کرد.

اقتصاددان: برخی از معامله گران در بازار ارز امروز شنبه اول بهمن ماه مدعی بودند که نرخ دلار آرایش صعودی به خود گرفت. پ

برگشت دلار به شب انتصاب فرزین؟

این دسته از معامله گران مدعی بودند که قیمت دلار برگشت به همان کانالی که محمد رضا فرزین ، شب انتصابش در بانک مرکزی گفت‌ آن را قبول ندارم و این نرخ تحریف شده است.

عده ای از بازیگران ارزی می گفتند حال و روز بازار ارز روزهای اخیر مصداق این ضرب المثل است، «هر چه رشته بود پنبه شد.» این دسته از معامله گران مدعی بودند دلار دوباره ترمز بریده و دلار فرزینی هم جواب نداد.

پرواز قیمت دلار در آسمان هرات

از نگاه تحلیلگران ارزی یکی از عوامل صعود قیمت دلار در تهران به یکه تازی اسکناس آمریکایی در هرات برمی گردد. گفته می شود نرخ دلار هرات امروز با گپ مثبت ۱ هزار و ۱۰۰ تومانی بازشد. به عبارت دیگر نرخ دلار هرات در شروع معاملات امروز تقریبا ۱ هزار و ۱۰۰ تومان بالاتر از قیمت بسته شده عصر پنجشنبه گذشته بود.

قیمت دلار در بازار مذکور در ادامه معاملات نقدی امروز به دوباره به پرواز درآمد و نسبت به دو روز قبل ۱ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت.

معاملات فردایی حلال شد !

یکی از خبرهای بازار هرات این بود که معاملات فردایی امروز دوباره آغاز شد، این در حالی است که در روزهای گذشته خبر آمده بود طالبان معاملات دلار فردایی را حرام اعلام کرده است. عده ای از معامله گران می گفتند مثل اینکه معاملات فردایی در هرات حلال شد.

دو کانال شکنی در یک روز

قیمت دلار در سلیمانیه امروز مانند هرات با گپ مثبت باز شد. سلیمانیه امروز دو کانال شکنی را تجربه کرد.اسکنای آمریکایی در بازار یاد شده در نیمه ظهر امروز ۱ هزار و ۷۰۰ تومان گران تر از عصر پنجشنبه گذشته معامله شد. نرح حواله درهم نیز در بازار امروز تقریبا ۴۰۰ تومان بالاتر از دو روز قبل معامله شد. معامله گران باور دارند مجموع عوامل یاد شده باعث شد قیمت دلار به زمان انتصاب فرزین برگردد.

خبر داغ در بازاردلار

در شرایط فعلی علاوه بر موضوع پارلمان اروپا و قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درفهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا یک موضوع مهم دیگر در بین معامله گران دلار داغ شده است.

آمریکا در حال بستن مسیر دلار به ایران و عراق است

وال استریت ژورنال گزارش داده که آمریکا در حال بستن مسیر دلار به ایران و عراق است. آن طور که در این گزارش آمده تشدید فشار بر ایران موجب کاهش ارزش پول عراق شده است.

قاچاق دلار از تهران به سلیمانیه

گفته می شود تقویت ارزش دلار در بازار سلیمانیه موجب شده تقاضا برای این ارز در بازار همسایه بیشتر شود. به عبارت دیگر با توجه به شکاف قیمتی در دو بازار تهران و سلیمانیه قاچاق دلار از تهران به بازار مذکور بیشتر می شود.

به گزارش این روزنامه، از زمانی که بانک فدرال نیویورک در نوامبر برای مقابله با قاچاق دلار به ایران نظارت‌ سختگیرانه‌ای اعمال کرده، بیش از ۸۰ درصد نقل‌ و انتقالات بانکی عراق مسدود شده‌ است ، عاملی که زمینه ساز ضعف اقتصاد این کشور و کاهش ورود ارز به ایران شده است.

قیمت دلار در بازار رسمی

در سمت رسمی بازار هم صرافی ملی امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۳۸ هزار و ۹۱۴ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۳۹ هزار و ۳۰۷ تومان اعلام شد.

در بازار متشکل ارزی امروز نرخ دلار ۳۸ هزار و ۷۰۶ تومان بود. دلار توافقی هم در محدوده ۳۸ هزار و ۹۱۸ تومان به فروش رسید.

تداوم پیشروی قیمت طلا در ایران

قیمت اونس طلا امروز در محدوده ۱۹۲۶ دلار معامله شد که نسبت به دیروز ثابت بود. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز بالا رفت. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت طلا ۱۸ عیار امروز تا ۲ میلیون و ۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان بالا رفته است. قیمت فلز زرد رنگ داخلی دو روز قبل ۲ میلیون ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

ورود سکه به کانال ۲۴ میلیون تومان

سایت اتحادیه امروز همچنین اعلام کرده که قیمت سکه امامی وارد کانال ۲۴ میلیون تومان شده و تا سطح ۲۴ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان پیشروی کرده است.

قیمت سکه در سایت مذکور در زمان نگارش این گزارش ۲۴ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان بود. این قیمت نسبت به عصر پنجشنبه گذشته نزدیک به از ۸۰۰ هزار تومان جهش صعودی را نشان می دهد.

قیمت ربع سکه در یک قدمی کانال ۱۰ میلیون تومان

قیمت ربع سکه در بازار امروز به یک قدمی کانال ۱۰ میلیون تومان رسید. قیمت نیم سکه هم امروز ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با ۲ روز قبل ۵۰۰ هزار تومان افزایش را نشان می دهد.