رمزارزها صعودی شدند
رمزارزها صعودی شدند

سرانجام بیت کوین در کانال 17000 دلار تثبیت شد. هم اکنون قیمت لیدر بازار ارزهای دیجیتال حدود 17300 دلار است.

سرانجام بیت کوین در کانال ۱۷۰۰۰ دلار تثبیت شد. هم اکنون قیمت لیدر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱۷۳۰۰ دلار است.

اقتصاددان: وضعیت بازار ارزهای دیجیتال کمی بهبود یافته و با افزایش قیمت بیت کوین، آلت کوین ها نیز مثبت شده اند. امروز بیت کوین با رشد حدود ۲ درصدی در محدوده قیمت ۱۷۳۰۰ دلار معامله می شود.

رشد هفتگی بیت کوین به ۶ درصد رسیده اما در مقیاس ماهانه همچنان بازدهی این ارز منفی است و کاهش ۱۹ درصدی را نمایش می دهد. ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته ۲۱ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز ۳۳۲ میلیارد دلار است.

وضعیت اخیر بازار ارزهای دیجیتال باعث ایجاد گمانه زنی های زیادی درباره این بازار شده است. اما جدیدترین نظر که یکی از عجیب ترین نظریه ها هم هست، مربوط به پل کروگمن، اقتصاد دانی است که برنده جایزه نوبل شده است. او هشدار داده که زمستان فعلی کریپتو ممکن است منجر به کنار گذاشتن کامل بلاکچین و فناوری رمزنگاری شود.

او از دلیل وجود بیت کوین انتقاد کرده و گفته که بانک ها به ندرت دارایی های مشتریان خود را می دزدند اما موسسات رمزنگاری راحت تر تسلیم وسوسه می شوند.

اتریوم ۳ درصد رشد کرد

اتریوم امروز کمی بیشتر از بیت کوین رشد کرده و ۳ درصد افزایش قیمت داشته. در مقیاس هفتگی هم رشد ۱۰ درصدی را نمایش می دهد. اما همچنان در مقیاس ماهانه منفی است و ۲۱ درصد کاهش در قیمت این آلت کوین دیده می شود.

ارزش معاملات اتریوم طی شبانه روز گذشته ۵ میلیارد دلار بوده که همچنان رقمی کوچک محسوب می شود. ارزش بازار اتریوم نیز ۱۵۸ میلیارد دلار است.

فقط یک آلت کوین منفی است

در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار، تنها نماد منفی Trust Wallet Token است که ۲٫۵ درصد کاهش قیمت داشته. مابقی آلت کوین ها وضعیت خوبی دارند و رشد کرده اند.

کرونوس با رشد ۱۱ درصدی بیشترین افزایش قیمت را دارد. لایت کوین هم ۹ درصد رشد کرده و وضعیت خوبی دارد. اینترنت کامپیوتر و سندباکس هم با رشد ۷ درصدی جزو نمادهای پربازده امروز هستند.

در مقیاس هفتگی هم وضعیت اکثر نمادهای موجود در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار خوب است. به جز تتا نتورک و چین که حدود یک درصد افت کرده اند، مابقی نمادها طی یک هفته گذشته بازدهی مثبت داده اند. بیشترین بازدهی برای یونی سواپ است که ۲۰ درصد رشد کرده و پس از آن اینترنت کامپیوتر و نیر پروتکل قرار دارند که بازدهی ۱۵ درصدی داشته اند.

بهبود وضعیت ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد ۱٫۸ درصدی نسبت به دیروز، به رقم ۸۶۸ میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم ۲۷ درصد رشد کرده و رقم ۳۷ میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای ۲ میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم ۳۴ میلیارد دلار معامله انجام شده است.