دبیرخانه اکو در مشهد مستقر می‌شود
دبیرخانه اکو در مشهد مستقر می‌شود

تمرکز وزرای خارجه در اجلاس تاشکند روی توسعه مسیرهای ترانزیتی بود وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نگاه آقای رئیسی این است که ما بخشی از فعالیت‌های بین‌الملل را به سایر استان‌ها منتقل کنیم به همین دلیل در هماهنگی با دبیرخانه اکو مقرر شد که دبیرخانه این مرکز در مشهد باشد. حسین امیرعبداللهیان در پایان سفر […]

تمرکز وزرای خارجه در اجلاس تاشکند روی توسعه مسیرهای ترانزیتی بود

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نگاه آقای رئیسی این است که ما بخشی از فعالیت‌های بین‌الملل را به سایر استان‌ها منتقل کنیم به همین دلیل در هماهنگی با دبیرخانه اکو مقرر شد که دبیرخانه این مرکز در مشهد باشد.

حسین امیرعبداللهیان در پایان سفر به تاشکند با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای سفر خود عنوان کرد: این نشست اولا یک دستاورد برای کشورمان داشت و ما توانستیم اساسنامه‌ مرکز هماهنگی ریسک بلایای طبیعی را در این نشست به تایید وزرا برسانیم و سند آن را تمام وزرا امضا کردند.

وی افزود: نگاه آقای رئیسی این است که ما بخشی از فعالیت‌های بین‌الملل را به سایر استان‌ها منتقل کنیم به همین دلیل در هماهنگی با دبیرخانه اکو مقرر شد که دبیرخانه این مرکز در مشهد باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد: با توجه به رویکرد اقتصادی و تجاری سازمان همکاری اقتصادی اکو در این نشست، تمرکز بحث وزرا روی توسعه مسیرهای ترانزیتی از جمله مسیر ترانزیت شمال-جنوب و شرق به غرب از موقعیت ایران و سایر کشورهای عضو بود و مورد توجه جدی قرار گرفت. البته مسائل زیست محیطی و برخی موضوعات سیاسی مبتلابه منطقه هم در دستور کار قرار داشت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان