خروج ۲ میلیون نفر از بازار کار
خروج ۲ میلیون نفر از بازار کار

خروج ۲ میلیون نفر از بازار کار در سال گذشته/ زنان بیشتر از مردان در سال گذشته جمعیت فعال کشور بیش از دو میلیون نفر کاهش یافته است. همچنین، در میان شاغلان نیز در بخش خدمات، بیش از ۷۴۰ هزار نفر شغل خود را از دست داده‌اند. به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت‌نیوز ، […]

خروج ۲ میلیون نفر از بازار کار در سال گذشته/ زنان بیشتر از مردان

در سال گذشته جمعیت فعال کشور بیش از دو میلیون نفر کاهش یافته است. همچنین، در میان شاغلان نیز در بخش خدمات، بیش از ۷۴۰ هزار نفر شغل خود را از دست داده‌اند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت‌نیوز ،  موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کرد در بخش کشاورزی حدود ۲۵۰ هزار نفر در سال ۹۹ به نسبت سال ۹۸ بیکار شدند. در بخش صنعت نیز شاهد ریزش ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از شاغلان بودیم. بیشترین ریزش نیروی کار نیز در بخش خدمات رقم خورد به گونه‌ای که حدود ۷۴۰ هزار نفر فعالان حوزه خدمات در سال ۹۹ بیکار شدند.

 

 

غیرفعال شدن ۱٫۲ میلیون زن

طی سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از بازار کار خارج شدند و در زمره جمعیت غیرفعال قرار گرفتند که سهم زنان بیشتر از مردان بوده است.

 

 

به این ترتیب در حالی که جمعیت غیرفعال کشور در سال ۹۸ برابر با ۳۴ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۱۱ نفر بود، در سال ۹۹ به ۳۶ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۶۲۵ نفر افزایش یافت؛ یعنی شاهد خروج دو میلیون و ۱۴۰ هزار و ۲۱۴ نفر از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) از بازار کار بودیم که از این تعداد، سهم زنان یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۷۴ نفر بوده است.

 

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع