خدمه شناور ایرانی آزاد شدند
خدمه شناور ایرانی آزاد شدند

۱۱ خدمه شناور ایرانی توقیف شده در آب های منطقه آندمان هند شب گذشته آزاد شده و به کشور بازگشتند. پنجشنبه شب اول اردیبهشت ۱۴۰۱، هند ۱۱ خدمه شناور ایرانی که ۱۲ روز قبل از سوی گارد ساحلی این کشور مظنون به قاچاق مواد مخدر توقیف شده بودند را آزاد کرد. ۹ آوریل ۲۰۲۲ این […]

۱۱ خدمه شناور ایرانی توقیف شده در آب های منطقه آندمان هند شب گذشته آزاد شده و به کشور بازگشتند.

پنجشنبه شب اول اردیبهشت ۱۴۰۱، هند ۱۱ خدمه شناور ایرانی که ۱۲ روز قبل از سوی گارد ساحلی این کشور مظنون به قاچاق مواد مخدر توقیف شده بودند را آزاد کرد.

۹ آوریل ۲۰۲۲ این شناور ایرانی به همراه ۱۱ خدمه آن توسط گشت ساحلی هند در محدوده آب‌های آندمان دستگیر و به مسئولان اداره کنترل مواد مخدر و متعاقبا دادگاه شهر چنای مرکز ایالت تامیل نادو تحویل شده بودند.

آزادی ۱۱ خدمه شناور در شب گذشته

در پی پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و سرکنسولگری در حیدرآباد این شناور و ۱۱ خدمه آن شب گذشته (پنجشنبه) آزاد و با اسکورت گارد ساحلی هند تا محدوده آب‌های سرزمینی این کشور راهی جمهوری اسلامی ایران شدند.

با توجه به اینکه این افراد در زمان دستگیری فاقد هرگونه مدارک هویتی بودند و شناسایی آنها به راحتی میسر نبود، با هماهنگی های داخلی هویت این افراد احراز و بر این اساس خدمه این شناور با صدور برگ عبور به کشور بازگشتند.

هند از سال گذشته و متعاقب کشف چند محموله بزرگ مواد مخدر ارسالی از افغانستان به سوی این کشور تدابیر و اقدامات سختگیرانه ای را از جمله در زمینه پایش، ردیابی و مقابله با قاچاق این مواد از مسیر دریا و بنادر این کشور به اجرا گذاشته است.

این کشور همچنین برای مقابله با قاچاق گسترده این مواد و رفع نگرانیهای مشترک در این زمینه و با توجه به مناسبات دوستانه ایران و هند ابراز علاقه کرده که همکاری مثبت و سازنده ای را با ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران آغاز کند.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : فارس