خبر جدید درباره تعیین حقوق کارگران
خبر جدید درباره تعیین حقوق کارگران

معاون روابط کار وزارت کار از تشکیل کمیته تخصصی تعیین دستمزد کارگران خبر داد. علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون روابط کار وزارت کار در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از جلسات کمیته دستمزد کارگران تشکیل شده است، اظهارکرد: کمیته دستمزد ذیل شورای‌عالی کار تاکنون ۶ جلسه تشکیل داده است، اما هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری […]

معاون روابط کار وزارت کار از تشکیل کمیته تخصصی تعیین دستمزد کارگران خبر داد.

علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون روابط کار وزارت کار در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از جلسات کمیته دستمزد کارگران تشکیل شده است، اظهارکرد: کمیته دستمزد ذیل شورای‌عالی کار تاکنون ۶ جلسه تشکیل داده است، اما هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری تصمیم‌گیری نشده است.

تلاش برای تعیین سبد معیشت خانوار کارگری

وی افزود: احتمالاً در جلسه بعدی کمیته دستمزد با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت سبد معیشت خانوار کارگری تعیین می‌شود.

به گفته معاون روابط کار وزارت کار، کمیته تخصصی تعیین دستمزد کارگران ذیل شورای‌عالی کار با حضور نمایندگان سه جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت در وزارت کار برگزار می‌شود.

معیار تعیین حداقل دستمزد کارگران چیست؟

حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده در شورای‌عالی کار بر اساس دو عامل تعیین سبد معیشت خانوار کارگری و نرخ تورم امسال تعیین می‌شود.

حل مشکل کارگاه‌‌های بدهکار

معاون روابط کار وزارت کار همچنین در مورد حل مشکل کارگاه‌هایی که به خاطر بدهی به دستگاه‌ها در معرض تعطیلی قرار دارند، گفت: کارگاه‌هایی که دارای مشکل هستند، باید به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مراجعه و مشکل خود را مطرح کنند که در مراکز استان‌ها با ریاست استاندار و دبیری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و با حضور نماینده وزارت کار تشکیل می‌شود.

وی افزود: صاحبان کارگاه‌هایی که دارای مشکلاتی هستند و به ستاد تسهیل تولید و رفع موانع مراجعه می‌کنند، بدهی‌های‌ آنها استمهال می‌وشد و یا بدهی به دستگاه‌هایی مانند اداره برق، آب، گاز و یا تأمین اجتماعی تقسیط می‌شود تا از تعطیل شدن کارگاه جلوگیری شده و این بدهی‌ها نیز به‌تدریج پرداخت شود.

به گفته معاون روابط کار وزارت کار ، دبیرخانه ستاد تسهیل تولید و رفع موانع در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار دارد و وزارت کار هم به عنوان عضوی از این ستاد حضور دارد و کارگاه‌هایی که دارای مشکل هستند، با مراجعه به این ستاد بدهی آنها تقسیط شده و از دستگاه‌ها مهلت گرفته می‌شود تا جلوی تعطیل شدن کارگاه‌های تولید گرفته شود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : فارس