خبر بورل برای بازار دلار ایران
خبر بورل برای بازار دلار ایران

نرخ دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته در محدوده 31 هزار و700 تومان معامله شد.

نرخ دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته در محدوده ۳۱ هزار و۷۰۰ تومان معامله شد.

اقتصاددان: قیمت دلار عصر دیروز در محدوده ۳۰ هزار و ۵۰۰ تا ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد که نسبت به روز یکشنبه نزدیک به ۲۰۰ تومان کاهش را نسان می دهد .

به عقیده بسیاری از کارشناسان ارزی، کاهش حجم هیجانات مذاکراتی منفی در کنار مطرح شدن برخی زمزمه‌ها مبنی بر احتمال ایجاد گفت‌وگو میان طرفین برجام در نشست سازمان ملل متحد سرعت‌گیر‌های جدید نرخ شاخص ارزی است.

خبر بد بورل به بازار دلار

نرخ دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته در محدوده ۳۱ هزار و۷۰۰ تومان معامله شد. جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفت: مذاکرات هسته ای ایران در بن بست است و من انتظار هیچ چیز جدیدی را در این هفته ندارم. پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته ای بهترین راه حل است.

دیپلمات ارشد اروپا مدعی شد هیچ پیشرفتی را در مسیر موفقیت در توافق هسته‌ای پیش‌بینی نمی‌کند و فکر نمی‌کند دیدار با رئیس‌جمهور ایران مشکل را حل کند.

از نظر عده ای از تحلیلگران سیگنال منفی بورل ممکن است بر روند قیمت دلار در بازار امروز تاثیر بگذارد با این حال کاهشی ها امیدوارند که خبر مثبتی از سفر رییس جمهور به نیویورک به بازار درز کند یا بازارساز با قدرت بیشتری رو به روی افزایشی ها قرار بگیرد.