جزییات پیشنهاد آمریکا برای توافق موقت با ایران
جزییات پیشنهاد آمریکا برای توافق موقت با ایران

واشنگتن به اسرائیلی‌ها پیشنهاد کرده بود که با تهران به‌صورت موقت توافق کنند ولی آن‌ها این درخواست را رد کرده و نگرانی خود را از دائمی کردن آن ابراز کردند. آکسیوس در گزارشی مدعی شد: مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با همتای اسرائیلی خود ایده توافق موقت با ایران را برای خرید زمان در […]

واشنگتن به اسرائیلی‌ها پیشنهاد کرده بود که با تهران به‌صورت موقت توافق کنند ولی آن‌ها این درخواست را رد کرده و نگرانی خود را از دائمی کردن آن ابراز کردند.

آکسیوس در گزارشی مدعی شد: مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با همتای اسرائیلی خود ایده توافق موقت با ایران را برای خرید زمان در زمینه مذاکرات هسته‌ای مطرح کرده است.

این رسانه همچنین ادعا کرد: تمایل واشنگتن برای توافق موقت با ایران ناشی از پیشرفت هسته‌ای است که تهران را به سلاح اتمی نزدیک کرده است. ایده انعقاد توافق موقت با ایران توسط یکی از متحدان اروپایی واشنگتن مطرح شده است. پیشنهاد واشنگتن آزادی بخشی از پول ایران در ازای توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم است.

آکسیوس مدعی شد: اسرائیلی‌ها پیشنهاد واشنگتن را برای توافق موقت با تهران رد کرده و نگرانی خود را از دائمی کردن آن ابراز کردند. رابرت مالی به اطلاع مقام‌های اسرائیل رسانده که دولت بایدن معتقد است که فشار بیشتر بر تهران لازم است.

در پایان گزارش آکسیوس این ادعا مطرح شده: اگر ایرانی‌ها در مذاکرات وین خواسته‌های غیرواقعی مطرح کنند، آمریکا از روسیه و چین می‌خواهد فشار بر ایران را افزایش دهند.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : جماران