تعلیق تبادلات مرزی ایران و افغانستان
تعلیق تبادلات مرزی ایران و افغانستان

 به مصلحت نیست تبادلاتی انجام شود فداحسین مالکی  درباره وضعیت تبادلات مرزی بین ایران و افغانستان در استان های شرقی، اظهار داشت: با توجه به پیشروی غافلگیرانه طالبان که تاکنون هم سابقه نداشته، فعلا تبادلات مرزی ایران و افغانستان معلق شده و گمرک هم این موضوع را اعلام کرده است.   به  گزارش اقتصاددان به […]

 به مصلحت نیست تبادلاتی انجام شود

فداحسین مالکی  درباره وضعیت تبادلات مرزی بین ایران و افغانستان در استان های شرقی، اظهار داشت: با توجه به پیشروی غافلگیرانه طالبان که تاکنون هم سابقه نداشته، فعلا تبادلات مرزی ایران و افغانستان معلق شده و گمرک هم این موضوع را اعلام کرده است.

  به  گزارش اقتصاددان به نقل از بازار  ،    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیات خارجی مجلس ادامه داد: در واقع، بخشی از گلوگاه های مرزی و شهرهای نزدیک به مرزهای شرقی ما به تصرف طالبان در آمده است و فعلا به دلیل مشکلاتی که در آن سوی مرز وجود دارد، به مصلحت نیست که تبادلاتی انجام شود.

سفیر سابق ایران در افغانستان  تصریح کرد: پیش از این ارزش مبادلات اقتصادی ایران و افغانستان به بیش از سه میلیارد دلار رسیده بود و خیلی خوب پیش می رفت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فعال شدن منطقه آزاد چابهار و تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد سیستان، قرار بر این شد که تبادلات مرزی بین ایران و افغانستان از طریق مرزهای میلک، دوغارون، ماهیرود و دوکوهانه سرعت بیشتری بگیرد اما با توجه به اتفاقات اخیری که افتاد و بخشی از شهرهای مرزی افغانستان به تصرف طالبان درآمد، الان دیگر تبادلات تجاری متوقف شده است.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع