تداوم حرکت نزولی بیت کوین
تداوم حرکت نزولی بیت کوین

افت‌های متوالی رمز ارزها فعالان این بازار را به شدت نگران کرده است. قیمت ها هر روز در حال کاهش هستند و ترس شدید در بازار حاکم است.

افت‌های متوالی رمز ارزها فعالان این بازار را به شدت نگران کرده است. قیمت ها هر روز در حال کاهش هستند و ترس شدید در بازار حاکم است.

اقتصاددان: قیمت بیت کوین دوباره امروز هم منفی است. این بار یک افت قیمت شدید و کاهش قیمت تا کانال ۳۱۰۰۰ دلار روی تابلو معاملات نشان داده شد.

وضعیت البته فعلا کمی بهتر از بامداد امروز است و کمی از افت شدید قیمت ها جبران شده است. بامداد امروز قیمت بیت کوین تا ۳۰۰۱۶ دلار هم کاهش یافت و حالا این ارز با افت حدود ۶ درصدی، با قیمت حدود ۳۱۴۰۰ دلار در حال معامله است. عملکرد هفتگی بیت کوین افت ۱۸ درصدی را نشان می دهد.

ترس در بازار رمز ارزها

چیزی که در بازار امروز بسیار به چشم می آید، افزایش شدید ارزش معاملات است. طی شبانه روز گذشته ۸۲ میلیارد دلار بیت کوین معامله شده که این رقم حدودا سه برابر میانگین ارزش معاملات روزانه است. ارزش بازار بیت کوین هم عدد ۶۰۰ میلیارد دلار را نمایش می دهد.

افت اخیر بیت کوین باعث شدیدتر شدن ترس موجود در بازار شده، به طوری که شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد ۱۰ رسیده است؛ عددی که به ندرت در تاریخ معاملات بیت کوین دیده شده بود.

معاملات روزانه اتریوم به ۴۶ میلیارد دلار رسید

اتریوم هم مثل بیت کوین افت زیادی را در شبانه روز گذشته تجربه کرده است. هم اکنون اتریوم با قیمت حدود ۲۳۷۰ دلار در حال معامله است. البته در مقیاس روزانه، کاهش قیمت اتریوم حدود ۲٫۵ درصد بوده که از این نظر عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است.

بزرگ ترین آلت کوین بازار، طی شبانه روز گذشته ۴۶ میلیارد دلار معامله داشته و ارزش بازار آن هم به ۲۸۷ میلیارد دلار رسیده است.

اتریوم بامداد امروز تا قیمت ۲۲۱۱ دلار هم کاهش یافت که اکنون بخشی از افت آن جبران شده است.

سقوط ۵۱ درصدی ترا در یک روز

کاهش قیمت شدید بیت کوین باعث ایجاد ترس شدید در بازار شده و به همین دلیل تعدادی از آلت کوین ها ریزش های سنگین داشته اند.

در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار، بیشترین کاهش قیمت مربوط به ترا است که ۵۱ درصد افت کرده و نمودار آن یک سقوط عجیب را به رخ می کشد. این موضوع وقتی بیشتر به چشم می آید که بدانیم ترا در روزهای گذشته هم منفی بوده و در مقیاس هفتگی افت ۶۵ درصدی داشته است.

ایپ کوین هم با افت حدود ۲۰ درصدی، یک سقوط آزاد را تجربه کرده و افت هفتگی آن به ۴۱ درصد رسیده است. Klaytn و مونرو هم امروز افت ۱۳ درصدی را تجربه کرده اند.

اما با وجود کاهش قیمت شدید در اکثر ارزها، تعدادی از نمادها مثبت مانده اند. امروز الروند ۴ درصد رشد کرده و FTX Token هم رشد ۳ درصدی داشته است.

ارزش معاملات به ۲۱۳ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز با کاهش ۵ درصدی به عدد ۱٫۴۴ تریلیون دلار رسید. اما ارزش معاملات رشد ۱۱۱ درصدی داشته و طی شبانه روز گذشته ۲۱۳ میلیارد دلار معامله در این بازار انجام شده است.

ارزش معاملات دیفای ۲۶ میلیارد دلار بوده که کم سابقه است. ۱۹۳ میلیارد دلار هم استیبل کوین معامله شده است.