تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت‌ها ممنوع
تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت‌ها ممنوع

هرگونه تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت‌ها خلاف قانون است رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: هرگونه تبلیغات داوطلبان انتخابات، پیش از اعلام صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان، خلاف قانون است.    به گزارش اقتصاددان ،    جمال عرف با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان از ۲۶ اردیبهشت گفت: اگر بررسی صلاحیت‌ها […]

هرگونه تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت‌ها خلاف قانون است

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: هرگونه تبلیغات داوطلبان انتخابات، پیش از اعلام صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان، خلاف قانون است.

   به گزارش اقتصاددان ،    جمال عرف با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان از ۲۶ اردیبهشت گفت: اگر بررسی صلاحیت‌ها در مدت پنج روز در شورای نگهبان به پایان برسد، نتایج اعلام می‌شود و در غیر این صورت پنج روز دیگر هم تمدید می‌شود، لذا ۶ خرداد اسامی نهایی اعلام و از هفتم خرداد ماه تبلیغات آغاز می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری به دلیل فراگیری کرونا محدودیت‌هایی وجود دارد، گفت: در تبلیغات، برپایی تجمع و نشست نخواهیم داشت و دستورالعمل‌ها بر اساس شرایط هر منطقه تنظیم خواهد شد، قرار بر این است که تجمعات به صورت حداقلی و تبلیغات رسانه‌ای به صورت حداکثری باشد.

عرف ادامه داد: زمانی که دستورالعمل‌ها تنظیم شد و در ستاد ملی به تصویب رسید به منزله قانون است که باید همه آن را رعایت کنند، قاعدتا در شهر‌هایی که در آن زمان شرایط قرمز داشته باشند قطعا تجمعات نخواهیم داشت و بنابراین به تناسب شرایط آن مقطع تصمیم گرفته خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید براینکه نامزد‌ها در این دوره باید در تبلیغات خود از ظرفیت حداکثری رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده کرده و میتینگ و تجمعات به حداقل برسد، گفت: رسانه ملی برنامه‌های ویژه‌ای برای ارائه برنامه‌های نامزد‌ها خواهد داشت و فضای مجازی و سایر رسانه‌ها این امر را دنبال خواهند کرد.

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع