تاکید بر نقش توسعه شرکت های دانش بنیان
تاکید بر نقش توسعه شرکت های دانش بنیان

تاکید بر نقش توسعه شرکت های دانش بنیان در جذب نخبگان خارج از کشور حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: این شورا باید در امر شناخت و تدوین روش‌ها و سیاست‌های تشویقی و جذب کننده نخبگان ایرانی خارج از کشور تلاش کند. به گزارش اقتصاددان  ،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی […]

تاکید بر نقش توسعه شرکت های دانش بنیان در جذب نخبگان خارج از کشور

حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: این شورا باید در امر شناخت و تدوین روش‌ها و سیاست‌های تشویقی و جذب کننده نخبگان ایرانی خارج از کشور تلاش کند.

به گزارش اقتصاددان  ،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان و افراد تحصیل کرده مقیم خارج را سرمایه‌ای مفید و بزرگ برای کشور خواند و بر لزوم تدوین و اجرای سیاست‌های مناسب برای جذب هر چه بیشتر و مانع‌زدایی در راه بازگشت نخبگان و صاحبان دانش و سرمایه به داخل کشور تأکید کرد.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به غیرواقعی و مبالغه‌آمیز بودن آمار مطرح شده در رسانه‌ها در زمینه مهاجرت نخبگان و تحصیلکردگان به خارج از کشور بر لزوم روشنگری و ارایه آمارهای حقیقی در این زمینه تأکید کرد و گفت: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در امر شناخت و تدوین روش‌ها و سیاست‌های تشویقی و جذب‌کننده نخبگان و تحصیلکردگان ایرانی خارج از کشور تلاش کند.

در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس بنیاد نخبگان گزارشی از مهاجرت نخبگان و اجرایی‌سازی سند راهبردی نخبگان کشور ارایه کرد. بر اساس این گزارش ۶۳ درصد این سند مسیر اجرایی سازی را طی کرده است.

در این جلسه همچنین موضوع بازگشت نخبگان ایرانی خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس مسیر بازگشت ایرانیان نخبه از ۲۰ دانشگاه برتر جهان، شیب تندی در ۲ سال اخیر پیدا کرده و در سال گذشته ۲۲۵۰ نخبه ایرانی به کشور بازگشته‌اند که ۴۰۰ نفر از آنان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها شده و ۲۳۰ نفر در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند.

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

ع