برخورد با گرانفروشان و احتکارکنندگان محصولات بهداشتى/ مردم از خریدهاى غیرضرورى اجتناب کنند
برخورد با گرانفروشان و احتکارکنندگان محصولات بهداشتى/ مردم از خریدهاى غیرضرورى اجتناب کنند

رییس سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده با تاکید بر تامین محصولات بهداشتى در کشور به میزان کافى گفت: با گرانفروشان و احتکارکنندگان محصولات بهداشتى برخورد جدى خواهد شد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اقتصادآنلاین ؛ عباس تابش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به گرانفروشى و ممانعت از فروش محصولات بهداشتى در برخى داروخانه ها تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف، با آن دسته از توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگانی که با سوء‌استفاده از این شرایط اقدام به عدم عرضه و احتکار می‌کنند به عنوان اخلال گر نظام توزیع برخورد قاطع خواهیم کرد.

تابش با بیان اینکه مصرف کنندگان در صورت مشاهده تخلف با شماره ١٢۴ تماس بگیرند،اضافه کرد: در حال حاضر هیچ مشکلى در تامین محصولات بهداشتى در کشور وجود ندارد چراکه تولیدکنندگان ما با حداکثر توان در حال تولید این محصولات هستند و در این راستا به مردم توصیه مى کنیم که بیش از نیاز واقعى خود اقدام بخ خرید نکنند.

به گفته رییس سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده، داروخانه ها و توزیع کننده هاى محصولات بهداشتى باید محصولات خود را از شبکه هاى مجازی تامین کنند تا جلوى سوء استفاده افراد سودجو از این شرایط گرفته شود.