با گذشت ۲۵روز از سال آبی جدید؛ هفت نقطه کشور بدون بارندگی
با گذشت ۲۵روز از سال آبی جدید؛ هفت نقطه کشور بدون بارندگی

هفت نقطه کشور شامل استان‌های اصفهان، ایلام، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سمنان و کرمانشاه درحالی با گذشت ۲۵روز از سال آبی جدید بدون بارش سپری کرده اند که در همین زمان گیلان با بارش ۱۰۰.۳میلی متری گوی پربارش‌ترین نقطه کشور را از آن خود کرد.

به نقل از ایرنا، تازه‌ترین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد میزان بارش‌های استان‌های بدون بارش مانده در سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور۹۹) در سال آبی پارسال به ترتیب ۲.۳، ۲.۹، ۰/۵۳، ۷، ۲، ۸.۸ و ۲.۵ میلی متر بوده است.

استان گیلان درحالی در سال آبی جاری مقام نخست بارندگی را به خود اختصاص داده که میزان بارش های آن درسال آبی پارسال ۲۰۰.۳ میلی متر بوده که از رشد منفی ۴۹.۹ میلی متری برخودار شده است.

استان مازندران با بارش ۶۶ میلی متری در مقام دوم استان های پربارش ایستاده است درحالی که میزان بارش های این استان نسبت به سال آبی پارسال با بارش ۱۳۳.۵ میلی متری رشد منفی ۵۰.۶ درصدی را تجربه کرده است.

استان گلستان نیز با ثبت ۳۶.۵ میلی متر بارش در سال آبی جاری نسبت به سال آبی پارسال با بارش ۴۵.۳ میلی متر به رشد منفی ۱۹.۴ درصدی رسیده است.

استان سیستان و بلوچستان درحالی بارش‌های ۲۰.۴ میلی متری را درسال آبی جاری تجربه کرده که این استان پارسال تنها ۲.۱ میلی متر را در فاصله زمانی ابتدای مهرماه تا ۲۵ آن تجربه می‌کند و میزان رشد به ۳هزار و ۹۸۰ درصد بالغ شده و روزهای بهتری را انتظار دارد.

استان‌های اردبیل بارش ۱۷.۱، هرمزگان بارش ۱۲.۷ و آذربایجان شرقی بارش ۹.۳ میلی متری را تجربه کردند درحالی که سایر استان‌ها میزان بارش‌های نه چندان زیادی را داشته‌اند.

  • منبع خبر : اقتصادآنلاین