با افشاگر برخورد کنید!
با افشاگر برخورد کنید!

مگر لیست املاک مازاد دولت را در تابلوی بورس به نمایش نمیگذارند تا در برابر دید عموم قرار بگیرد و علاقمندان به خرید، آمادگی و قیمت مورد نظر خود را اعلام کنند؟ پس اگر روش کار اینطور است، پس مشتری خودش مراجعه میکند و هیأت ۷ نفره مشتری پیدا نمیکنند که بابت مشتری خود، کمیسیون […]

مگر لیست املاک مازاد دولت را در تابلوی بورس به نمایش نمیگذارند تا در برابر دید عموم قرار بگیرد و علاقمندان به خرید، آمادگی و قیمت مورد نظر خود را اعلام کنند؟ پس اگر روش کار اینطور است، پس مشتری خودش مراجعه میکند و هیأت ۷ نفره مشتری پیدا نمیکنند که بابت مشتری خود، کمیسیون بگیرند!!

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران نسبت به اظهارات و نامۀ “احمد توکلی” عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت مدیره “دیده بان شفافیت و عدالت” به نمایندگان مجلس که در آن نامه خواستار رد کامل مصوبۀ “مولدسازی” اموال دولت شده، واکنش نشان داد و  به اقتصاددان گفت: (با افشاگر متخلف برخورد کنید)!!

سبزعلیپور طی یادداشتی به قلم خود نوشت:

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد “دیده بان شفافیت و عدالت” طی چند ماه گذشته، ۳ نامه در جهت رد کامل مصوبۀ “مولدسازی” اموال دولت به سران قوا و نمایندگان مجلس ارسال نموده که سومین و آخرین نامه را هفتۀ گذشته خطاب به نمایندگان مجلس نوشت و آنرا از طریق رسانه ها علناً منتشر نمود که بازتاب وسیعی در بین اصحاب رسانه، صاحب نظران و حتی مردم عادی پیدا کرد!!
نامه ‌های ارسالی “آقای توکلی” پیرامون مصوبه ای موسوم به مولدسازی اموال دولت بوده که طبق اذعان ایشان از بابت اجرای آن مصوبه، لطمات و خطرات سنگینی متوجه جمهوری اسلامی میگردد. از جمله، نقض گسترده حقوق ملت و حقوق نمایندگان، حقوقی که نمایندگان، خودشان نیز حق چشم ‌پوشی از آنها را ندارند؛ لگدکوب کردن اصیل ‌ترین حق در قضای اسلام و همه نظام‌ های حقوقی امروز جهان، یعنی حق دادخواهی؛ سلب حق نظارت مردم، و منع حق و تکلیف نظارت نمایندگان و تمامی سازمانهای نظارتی؛ لگدمال کردن بیش از یک ‌صد اصل و حکم از اصول “قانون اساسی” و همچنین از احکام قوانین‌ مالی مادر و ایجاد بستر فساد “قانونی” گسترده در کشور.
چون دو نامه قبل در روند غیرقانونی و معارض با سلامت سیستم، تأثیری نگذاشت و نسبت به دلنگرانی و هشدارها ترتیب اثری از طرف مسئولین امر داده نشد و برعکس همان موضوعات نگران کننده را در موادی از لایحه “برنامه هفتم” هم گنجاندند از همین رو سومین نامه از جانب ایشان نگاشته شد!!
جدای از اینکه ما هم از ابتدای کار، به بحث “مولدسازی” انتقاداتی داشته ایم اما موضوع مهم این است که جناب آقای احمد توکلی شخصی شناخته شده، مطلع و باتجربه و جزء اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام میباشد و قطعاً بدون تحقیق و سند و مدرک حرفی را بر زبان جاری نمیکند، تا چه رسد آن مطلب را علناً در جامعه مطرح و منتشر نماید!! پس از کنار سخنان ایشان نمیتوان به سادگی عبور کرد و باید اعتراضات و هشدارهای وی را جدی قلمداد کرد.

آقای توکلی در آخرین نامه خود به صراحت مطلبی را بدین شرح مطرح نموده است:

شگفت‌آوری مصوبه “مولدسازی” این است که، برای زحمات طاقت ¬فرسای هیأت عالی هفت ‌نفره مولدسازی که در پایمال کردن اصول “قانون اساسی”، سلب حقوق اساسی ملت و بی‌اعتنایی به مقامات و نهادهای کشور و شکایت از همه منتقدان خود، دستخوشی در نظر گرفته. مصوبه‌ این حق¬الزحمه را تا ۵ درصد از منابع حاصل از زمین فروشی تعیین کرده است!! مثلاً امسال که طبق قانون بودجه قرار است ۱۰۸ هزار میلیارد تومان از زمین فروشی حاصل شود، هیأت ۷ نفره میتواند برای خود و اَمربران خویش تا ۵۴۰۰ میلیارد تومان حق¬الزحمه تعیین نماید!! (تا اینجای کار در سخنان ایشان هیچ ابهامی وجود ندارد و آقای توکلی همه چیز را شفاف بیان و منظور خود را به مخاطب میرساند)!
نامبرده در ادامه تشریح میکند: فرض را بر این میگذاریم که روئین¬ تنان (منظور هیأت ۷ نفره)، مدیرانی ضعیف‌ نواز هستند و ۹۰ درصد این حق¬الزحمه را به اَمربران میدهند و خود فقط ۱۰درصد آن را برمیدارند!! در این صورت؛ به هر یک از ۷ صاحب ‌منصب عضو هیأت آنهم برای حضور در ۲۴ جلسه در کل سال ۱۴۰۲، مبلغ ۸ میلیارد تومان حق¬الزحمه میدهند!! به نظر شما اندکی زیاد نیست؟!
هرچند که۱۰% مبلغ ۵۴۰۰ میلیارد تومان میشود ۵۴۰ میلیارد تومان و اگر ۵۴۰ میلیارد رو تقسیم بر ۷ نفر کنیم مبلغی حدود ۸۰ میلیارد میشود و نه ۸ میلیارد که در این بخش از آمار و ارقام ابهام بزرگی وجود دارد!!
وی می افزاید: از این هفت نفر می‌پرسم، چگونه می‌خواهید نزد مردمی که برای پولِ پیشِ خانه خودشان، این ¬در و آن¬ در می‌زنند و ناامید باز میگردند از این تصمیمات بی‌اساس و غیرعلمی و ظالمانه که فقیران را فقیرتر و اغنیا را غنی‌تر می‌سازد دفاع کنید؟!
مطلب مطروحه فوق، چکیدۀ سخنان و منظور اصلی جناب آقای توکلی از این اعتراض و دلیل نوشتن این ۳ نامه بوده است!!
حال سوال اصلی اینجاست که آیا بحث پرداخت ۵% حق الزحمه به هیأت ۷ نفره و این اعداد و ارقام نجومی، تخیلات آقای توکلی است یا اینکه واقعیت دارد و در مصوبه به صراحت به آن اشاره و تأکید شده است؟؟

اگر واقعیت ندارد و ساخته و پرداختۀ ذهن آقای توکلی میباشد، پس داستان کلاً منتفی است و نه تنها جناب توکلی باید پاسخگو باشند بلکه بنده هم از هیأت محترم ۷ نفره مولدسازی عذرخواهی میکنم!!
اما اگر این امر واقعیت دارد و در متن مصوبه صراحتاً به آن اشاره و تأکید شده، تازه اول داستان است و سوالات متعددی مطرح میگردد که مسئولین امر باید پاسخگوی مردم باشند!!

برخی از آن سوالات و ابهامات بشرح زیر میباشد:

چرا مسئولین ذیربط و نمایندگان مجلس طی این چند ماه هیچ پاسخی به نامه های آقای توکلی نداده اند که این عدم پاسخگویی آقایان باعث بشود که امروز نامه آخر ایشان اذهان مردم را مشوش بکند و این موضوع نقل تمامی محافل داخل و خارج بشود؟!!
مگر هیأت ۷ نفره بابت حضور و فعالیت در دولت حقوق نمیگیرند که باید بابت کارهای محوله، حق الزحمه های کلان دیگری هم بگیرند؟!
مگر دولت آژانس املاک تأسیس کرده که آقایان بابت حضور در این آژانس و فروش املاک خواهان دریافت کمیسیون هستند؟!
مگر لیست املاک مازاد دولت را در تابلوی بورس به نمایش نمیگذارند تا در برابر دید عموم قرار بگیرد و علاقمندان به خرید، آمادگی و قیمت مورد نظر خود را اعلام کنند؟ پس اگر روش کار اینطور است، پس مشتری خودش مراجعه میکند و هیأت ۷ نفره مشتری پیدا نمیکنند که بابت مشتری خود، کمیسیون بگیرند!!
همچنانکه عملکرد سازمان خصوصی سازی و نحوۀ واگذاریها از بدو تأسیس تا به امروز قابل دفاع نبوده، قطعاً مولدسازی اموال دولتی هم از روند درستی برخوردار نیست و انتقادات بر سیاستها و عملکرد آن روز به روز بیشتر خواهد شد!!
طی ۱۰ روز گذشته چرا هیچ مقام ارشد و هیچیک از قوا اظهارات جناب آقای احمد توکلی را تکذیب نکرده اند؟! آیا سکوت نشانه رضاست نیست و از این سکوت نمیتوان نتیجه گرفت که اظهارات آقای توکلی کاملاً درست و مستدل میباشد؟!
تنها یک هفته بعد از انتشار این نامه، رئیس جوان و تازه منصوب شده سازمان خصوصی اظهارات ایشان را رد کرده!!
رئیس سازمانی که عملکرد دستگاه تحت اَمرش از ابتدای تأسیس تاکنون اما و اگرهای زیادی دارد و خودش هم معاون جناب آقای خاندوزی یکی از اعضاء هیأت ۷ نفره مولدسازی میباشد، قابل قبول و محکمه پسند نیست!!
با توجه به مطالب مطروحه باید عرض کنم که این مصوبه و این داستان پیش رو بسیار مبهم و سوال برانگیز شده و با عنایت به افشاگری اخیر جناب آقای توکلی در نامه سوم خودشان مبنی بر اینکه مصوبه مولدسازی برای این ۷ نفر مبلغی معادل۵۴۰۰ میلیارد تومان حق الزحمه در نظر گرفته، سر و صدای زیادی بر پا کرده و همین موضوع آنتن مردم، صاحب نظران و همچنین رسانه ها را تیز کرده و همه منتظر پاسخ شفاف و منطقی از طرف مسئولین سه قوا میباشند تا شبهات از بین برود و یا اگر تخلفی صورت گرفته، سریعاً با خاطی برخورد شود، که در غیر اینصورت اعتماد مردم خدشه دار میشود.!!
اما اگر قرار نیست پاسخی به مردم داده شود و یا خاطیان شناسایی شوند و یا حتی در مصوبه تجدید نظری صورت بگیرد، یک راه بسیار ساده و کم هزینه وجود دارد و آن اینکه در اولین فرصت با “افشاگر متخلف برخورد کنید” !! چون این کار خیلی راحت تر است و کل داستان هم در نطفه خفه میشود!!
در خاتمه لازم به تأکید است که ضد انقلاب و گروههای معاند هرگز نمیتوانند به ایران و نظام اسلامی لطمه ای وارد کنند اما اگر با سیاستهای غلط و عملکردهای سوال برانگیز برخی از مدیران و مسئولین بی تعهد سریعاً برخورد نشود قطعاً اثرات منفی برجا خواهد گذاشت و هزینه های بسیار زیادی را به کشور و نظام تحمیل خواهد کرد.
بامید شفاف سازی و رفع ابهامات موجود./انتهای پیام

 

برخی کامنتهای مردمی در سایت الف :

ناشناس
آقای دکتر توکلی عزیز خدا شما را حفظ کند. اینها که حرف مردم و کارشناسان را جدی نمی‌گیرند شاید حرف شما را به پذیرند و این لایحه را رد کنند و اموال ملت را حراج نکنند

ناشناس
احتمالا منافع شخصی نامشروع در کار است

ناشناس
دکتر جان لطفا به مسله ویژه خواری مدیران بانکی که سالیان درازی بوده صورت گرفته و میگیرد هم ورود کنید مدیران بانکی علاوه بر ویژه خواری خود با خلق نقدینگی و بنگاه داری اقتصاد کشور را نیز ویران کرده اند

ناشناس
ایشان بهتر است به جای این نامه نوشتن که مولد سازی یعنی مشارکت مردم در پروژه ها و اقتصاد نامه بنویسد که مالیات بر دلالی کاذب اجرا شود که جلوی تورم بالا گرفته شود!

ناشناس
از ریاست مجلس انقلابی برادر غیور جناب دکتر قالیباف می خواهیم در این مدت کوتاه فرصت که تکرار شدنی نیست تکلیف ۴ درصدی ها را که بر ۹۶ درصد مستولی هستند معلوم کند.

ناشناس
کدام مولد سازی منظورتان حیف و میل اموال عمومی با قوانین فسادزا آنهم با هفت نفر که از مصونیت اعمال خود از قانون مستثنی شده اند این عین فساد است

ناشناس
ما اینجا نیازمند واحد نظارت بر قانونگذاری آنهم خارج از مجلس هستیم نظارت با واحد درون سازمانی نتیجه ای ندارد ، نمونه اش تخلفات دریافت شاسی بلند توسط برخی کدام فرد تنبیه و یا مجازات شد

عباس
مافیای مسکن از ترس ریزش قیمت مسکن و زمین حسابی با این طرح مخالف هستند…چه اشکالی دارد دولت زمینهای مازاد و احتکاری را بفروشد…هم قیمت زمین افت می کند…هم نقدینگی سرگردان از بازار مسکن جمع می شود و هم کسری بودجه دولت جبران می شود و دیگر مجبور نیست پول چاپ کند و تورم ایجاد شود…

ناشناس
با درود به جناب آقای توکلی و ادله متقن ایشان در فساد زایی مصوبه فوق ،انشالله مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس مانع اجرایی شدن این طرح فساد زا که موجب حیف و میل اموال ملت میشود گردند ضمنا از خداوند آرزوی سلامت و طول عمر برای آقای دکتر توکلی در جهت شفاف سازی برخی تلاشهای فسادزا را خواستارم در پناه حق باشید و استوار

ناشناس
از جناب دکتر توکلی ریاست سمن دیده بان شفافیت و عدالت که هیچ صنمی با هیچ یاسمنی ندارند درخواست میشود صریح و واضح موضع خود را در مقابل رانت خودرویی صورت گرفته در مجلس پس از تحقیق و تفحص دقیق اعلام فرمایند . لطفا دیده بان جهت تنویر افکار عمومی با توجه به انتخابات مجلس پیش رو نتیجه تحقیق و بررسی خود را اعلام فرمایند

ناشناس
آقای توکلی با سلام صلوات و تحیت همانگونه که مستحضر می باشید در بورس دولت قبل فسادهای بسیار گسترده ای صورت گرفت و جیب بسیاری از مردم خالی شد و بر همین اساس ریزش مردمی وسیعی داشتیم الان بیش از دوسال است که تفحص از بورس به ریاست آقای موسوی لارگانی در حال انجام بوده ولی هیچ گزارشی از آن منتشر نشده است و بیم فساد و تبانی در این موضوع مانند چند تبانی دیگر مجلسیان که قبلا صورت گرفته میرود لطفا ورود فرمایید

ناشناس
آقای قالیباف و نمایندگان محترم شما مخاطب این حرفها هستید

ناشناس
تایید رهبری را که توی بوق و کرنا گذاشتید چرا پس گرفتن تایید توسط رهبری را به گوش و اطلاع مردم نمیرسانید؟ اگر مقام معظم رهبری تاییدیه خودشونو پس گرفتند جای هیچگونه اقدامی از طرف دولت و هیچ نهادی نیست.. والسلام

ناشناس
باید از تلاشهای دکتر توکلی برای مبارزه با فساد تقدیر و پشتیبانی شود.

ناشناس
آقای دکتر اگر سیستم قضایی ما به وظایف اش آنطوری که باید عمل میکرد حالا با فساد سیستماتیک به قول شما ما مواجه نبودیم….

ناشناس
جناب دکتر توکلی عزیز و گرامی شما زحمات زیادی برای نوشتن این نامه ها میکشید لطفا تیمی را مامور کنید تا پیگیر شوند تمامی نامه هایی را که در زمینه های مختلف طی این سالها داده اید جواب بگیرند ظاهرا دیدگاه مسولان به نامه های شما اینگونه است .ملاحظه شد بایگانی شود و یا اینکه در کشوی میز خود میگذارند تا مشمول مرور زمان شود و کهنه شود و از یاد برود

ناشناس
قوه قضیه نباید اجازه قانون گریزی بدهد.

ناشناس
بخشی از فرمایشات امام امام خمینی ره،صحیفه امام خمینی » جلد ۱۴ » صفحه ۳۸۰ : … همه روی قانون عمل بکنید قانون اساسی را باز کنید، و هرکس مرز و حد خودش را تعیین کند. به ملت هم بگویند که قانون اساسی ما برای دولت این را وظیفه کرده است؛ برای رئیس جمهور این را؛ برای مجلس این را؛ برای فرض کنید فلان کار برای ارتش این را. برای همه وظیفه معین کرده است. به مردم بگویند در قانون اساسی که شما رأی دادید برایش، وظیفه ما این است. در لفظ فقط نباشد، و در واقع خلاف. واقعاً سرفرود بیاورید به قانون؛ و واقعاً سر فرود بیاورید به اسلام. لفظ را همه می‌گویند. شاید شیطان را هم ازش بپرسند، می‌گوید من انقلابی هستم! امروز همه انقلابی هستند! امروز همه دلسوز برای ملت هستند! امروز دعوای اینکه ما همه جنگ هم رفته‌ایم – و شما دیدید که یک دسته نوشته‌اند که ما از اول در جنگ چه بودیم – گفته‌اند. خوب، من هم می‌توانم بگویم من در صفِ اول جنگ دارم جنگ می‌کنم، ولی اینجا افتادم همینطور. باید به حسب واقع، به حسب انصاف، به حسب وجدان، این مردمی که شماها را روی کار آورده‌اند، این مردم زاغه نشین که شماها را روی مسند نشانده‌اند ملاحظه آنها را بکنید، و این جمهوری را تضعیفش نکنید. بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست، و یک انفجار حاصل بشود. از آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام الله» – خدای نخواسته – باز پیدا بشود. و آن روز دیگر قضیه این نیست که برگردیم به ۲۲ بهمن. قضیه [این‌] است که فاتحه همه ما را می‌خوانند! من از خدای تبارک و تعالی امید این را دارم که به ما عنایت بفرماید و ما را هدایت کند به یک راهی که مرضی اوست؛ و قلمهای ما را هدایت کند به یک نوشته‌هایی که مورد رضای اوست. و بر زبانهای ما جاری کند یک چیزهایی را که مورد رضای اوست.

ناشناس
بجای چوب حراج زدن به مال ملت ثروت های حرام و نامشروع و باد آورده را ملی کنید

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع