بار کلان بر دوش ناتوان!!
بار کلان بر دوش ناتوان!!

  گفت: من دلم برای افراد زحمتکشی چون جناب آقای علی اکبر ولایتی و جناب آقای غلام علی حدادعادل می سوزد! گفتم: چرا؟ گفت: این دو پیرمرد خدمتگزار در دهه هفتم عمر خود به اندازۀ ۶۰ نفر!! کار و شغل و سمت را بر عهده گرفته اند!! در عین حال برخی به آنان انتقاد هم […]

 

گفت: من دلم برای افراد زحمتکشی چون جناب آقای علی اکبر ولایتی و جناب آقای غلام علی حدادعادل می سوزد!

گفتم: چرا؟

گفت: این دو پیرمرد خدمتگزار در دهه هفتم عمر خود به اندازۀ ۶۰ نفر!! کار و شغل و سمت را بر عهده گرفته اند!! در عین حال برخی به آنان انتقاد هم می کنند که با وجود میلیون ها جوان تحصیل کردۀ بیکار،چرا بار سنگین این همه مسئولیت را بر دوش ناتوان خود حمل می کنند!!

واقعاً آدم جگرش کباب می شود به حال این دو خدوم سالمند وقتی می بیند آقای ولایتی با ۷۷ سال سن بار سنگین ۳۷ مسئولیت و آقای حداد عادل نیز با ۷۷ سال سن، بار طاقت فرسای ۲۳ مسئولیت را بر دوش گرفته اند!!آن وقت میلیون ها جوان تحصیل کرده بیکار دارند راست راست در خیابان راه می روند و تازه اعتراض می کنند!!

گفتم: ایشان وقتی می بینند پیرمردی چون آقای احمد جنّتی با ۹۶ سال سن چندین مسئولیت بر گردن گرفته،رگ غیرتشان به جوش می آید و شانه از زیر بار مسئولیت های سنگین خالی نمی کنند !!!

گفت: پیرمردی که توان بینایی اندکی داشت،درخواست گواهی نامۀ رانندگی داشت.مسئول امتحان رانندگی به او گفت:

اگر ۵۰ سوزن را نخ کنی ،به شما گواهی نامه می دهیم. پیرمرد یک گلولۀ نخ و ۵۰ سوزن را گرفت و صبح روز بعد همۀ سوزن ها را نخ کرده آورد! مسئول از او پرسید:

آیا خودت همۀ سوزن ها را نخ کردی؟

پاسخ داد: بله!

مسئول گفت: من روزی رفتم جنگل برای شکار.ناگهان یک پلنگ قوی را دیدم که خشمگینانه به سوی من می آید. من فقط یک عصا در دست داشتم. عصا را چون تفنگ به سوی گرفتم و در خیال خود گلوله ای به او شلّیک کردم. ناگهان پلنگ از پای درافتاد و در خون خود غلتید!

پیرمرد گفت: هرگز چنین چیزی امکان ندارد!حتماً یک شکارچی تیرانداز از پشت سر تو با تیر خود پلنگ را از پای درآورده است.

مسئول گفت: پس حتماً جوانانی با چشمان بینا این سوزن ها را نخ کرده اند!! گواهی نامه حق آن هاست!

گفتم:باز هم سیاهنمایی کردی؟!

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان