این ۴ استان کشور منتظر بارندگی شدید باشند
این ۴ استان کشور منتظر بارندگی شدید باشند

سازمان هواشناسی کشور نسبت به فعالیت سامانه بارشی در چهار استان جنوب کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی کشور نسبت به فعالیت سامانه بارشی در چهار استان جنوب کشور هشدار داد.

اقتصاددان: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، ارتفاعات سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ خبر داد.

این مخاطرات در روز یک‌شنبه (۲۹ آبان‌ماه) در شمال سیستان و بلوچستان، کرمان، شمال و غرب هرمزگان و روز دوشنبه (۳۰ آبان‌ماه) در جنوب فارس، هرمزگان، مرکز جنوب و جنوب غرب کرمان و شمال سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود.

براثر این مخاطرات احتمال لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر به‌صورت محدود، احتمال بالا آمدن موقت سطح آب رودخانه‌ها، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب احتمالی از احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، آمادگی زمستانی راهداری به‌ویژه در گردنه‌های مناطق سردسیر و احتیاط در قرار دادن نهاده‌های کشاورزی در فضای باز را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.