تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 آذر 1402 - 15:47
کد خبر : 150367

اقتصاد چین به کجا خواهد رفت؟

اقتصاد چین به کجا خواهد رفت؟

نشست سالانه کار اقتصادی مرکزی چین پنجره‌ مهم نگاه به گرایش اقتصادی چین است. در نشست امسال که در روزهای ۱۱ و ۱۲ سپتامبر برگزار شد، پاسخ‌ به پرسش‌هایی چون اقتصاد چین در سال آینده به کجا خواهد رفت و چه فرصت‌هایی برای جهان فراهم خواهد آورد، ارائه شده است. حضور شی جین پینگ رییس جمهور

نشست سالانه کار اقتصادی مرکزی چین پنجره‌ مهم نگاه به گرایش اقتصادی چین است. در نشست امسال که در روزهای ۱۱ و ۱۲ سپتامبر برگزار شد، پاسخ‌ به پرسش‌هایی چون اقتصاد چین در سال آینده به کجا خواهد رفت و چه فرصت‌هایی برای جهان فراهم خواهد آورد، ارائه شده است.

حضور شی جین پینگ رییس جمهور چین در نشست سالانه کار اقتصادی مرکزی

سال ۲۰۲۳ نخستین سال از اجرای همه جانبه مصوبات بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست و سالی مهم برای احیای رشد اقتصادی پس از پایان همه‌گیری سه ساله کروناست. در این نشست اشاره شده است که مزایای رشد اقتصادی از عوامل نامساعد بیشتر بوده و وضعیت اساسی رو به بهبود و رشد اقتصادی تغییر نکرده است و چین در این راستا باید اعتماد و اطمینان حاصل کند.

نشست یاد شده درباره امور اقتصادی چین برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی کرده و وظایف اصلی را پیشبرد توسعه با کیفیت عالی اقتصادی، گسترش تقاضای داخلی و درآمد مردم شهرنشین و روستانشین، تعمیق اصلاحات در زمینه های مهم و یاری به توسعه بخش خصوصی و غیره تعیین کرده است.

2023121409594556833 اقتصاددان نوشته

شایان ذکر است که در این نشست بر کاهش محدودیت و تسهیل ورود خارجیان برای امور بازرگانی، تحصیل، گردشگری به چین و ایجاد محیط درجه یک بازرگانی بین المللی تاکید شده است. این در حالیست که چین قصد دارد محدودیت ها برای سرمایه گذاری خارجی در زمینه های مخابرات، پزشکی و صنایع خدماتی را کاهش دهد و به ادامه حمایت از اجرای عملیات هشتگانه ساخت مشترک «کمربند و راه» و پیشبرد پروژه های مهم و بزرگ برای بهبود زندگی مردم ادامه دهد.

همچنین در این نشست به کاهش خطرها در زمینه های املاک، بدهی منطقه ای و نهادهای متوسط و کوچک مالی و مبارزه با فعالیت های غیر قانونی مالی اشاره شده است. 

 این نشست درباره هدف ایجاد کشور قدرتمند کشاورزی نیز تدابیری صادر کرده است که عبارتند از، پیشبرد مؤثر توسعه روستایی، ارتقای سطح توسعه صنعتی و سازندگی در روستاها، درآمدزایی برای کشاورزان، ایجاد روستاهای زیبا و شایسته برای زندگی.

2023121410001335901 اقتصاددان نوشته

شی جین پینگ رییس جمهور چین در صحنه های مختلف بارها خطاب به سرمایه‌گذاران خارجی اعلام کرده است که سیاست اصلاحات و درهای باز چین باثبات است و تغییر نمی کند و این کشور مایل است به شکوفایی و توسعه مشترک اقتصاد جهانی یاری رساند و چین در این راستا از همکاری بین المللی استقبال می کند.

کشور چین با بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون جمعیت که در مسیر مدرنیزاسیون پیشرفت کرده و به دنبال زندگی بهتر برای مردم است، فرصت‌های بزرگی را برای جهان فراهم خواهد آورد.

 ز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پانزده − 14 =