افزایش ۲۶ میلیونی «تیبا ۲ معمولی» +نمودار
افزایش ۲۶ میلیونی «تیبا ۲ معمولی» +نمودار

پرونده قیمت خودروهای داخلی در اولین ماه 1400 چگونه بسته شد؟ رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در فروردین سال جاری بازار خودروهای پرتیراژ ایران خودرو و سایپا رشدی 3 تا 26 میلیون تومان داشته است.

پرونده قیمت خودروهای داخلی در اولین ماه ۱۴۰۰ چگونه بسته شد؟ رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در فروردین سال جاری بازار خودروهای پرتیراژ ایران خودرو و سایپا رشدی ۳ تا ۲۶ میلیون تومان داشته است.

اقتصاددان: رصد بازار یک ماه بازار خودرو نشان دهنده آن است که در فروردین ۱۴۰۱ «تیبا ۲ معمولی» رشد ۲۶ میلیونی قیمت داشته و درآخرین هفته فروردین ماه قیمت آن به ۲۰۹ میلیون تومان رسید و به این طریق عنوان رکورددار افزایش قیمت را به خود اختصاص داد. افزایشی که از رشد ۱۴٫۲ درصدی قیمت این خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

«تیبا صندوقدار» نیز در این مدت رشدی ۲۱ میلیون تومانی داشت و نسبت و رشدی ۱۱٫۸ درصدی داشته است.

«کوییکR» سومن خودرویی است که در فروردین ماه رشدی ۲۰ میلیونی را ثبت کرد و قیمت آن به ۲۱۸ میلیون تومان رسید و به این طرق رشدی ۱۰ درصدی داشته است.

اما «سمند LX با موتورEF7» نیز فروردین را با رشد ۱۸ میلیونی به پایان رساند و رشدی ۵٫۹ درصدی را ثبت کرد. از سوی دیگر «کوییک معمولی» پنجمین خودرو با بیشترین رشد در اولین ماه سال جاری است این خودرو در این مدت رشدی ۱۷ میلیونی داشت و ۱۴٫۲ درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.

 افزایش 26 میلیونی «تیبا 2 معمولی» +نمودار

 

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز