افت محدود بیت کوین و اتریوم
افت محدود بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم امروز دوباره منفی شده اند اما افت قیمت حدود یک درصدی دارند و افت آن ها بزرگ نیست.

بیت کوین و اتریوم امروز دوباره منفی شده اند اما افت قیمت حدود یک درصدی دارند و افت آن ها بزرگ نیست.

اقتصاددان: امروز ارزهای دیجیتال اکثرا منفی هستند اما این در حالی است که بیت کوین به عنوان لیدر بازار تنها یک درصد افت کرده است. این ارز در حال حاضر در حدود قیمت ۱۹ هزار دلار معامله می شود. با این حال قیمت در چند ساعت گذشته اکثرا زیر ۱۹۰۰۰ دلار بوده است.

بازدهی هفتگی بیت کوین هم اکنون منفی ۶ درصد است. در شبانه روز گذشته ۳۴ میلیارد دلار معامله در این ارز انجام شده و ارزش بازار آن نیز ۳۶۳ میلیارد دلار است.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این باورند که قیمت مجددا نزولی خواهد شد، امروز اعلام شد که شرکت مایکرو استراتژی به عنوان یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران سازمان بیت کوین، در حد فاصله ۱۱ مرداد الی ۲۸ شهریور تعداد ۳۰۱ بیت کوین با متوسط قیمت ۱۹۸۵۱ دلار خریده است. این بدان معناست که از نظر مایکرو استراتژی، قیمت بیش از این افت سنگینی نخواهد کرد.

اما از طرفی گرت سولووی استراتژیست ارشد بازار شرکت این د مانی استاکس طی گفت و گویی اعلام کرده که نرخ بیت کوین احتمالا تا ۱۲۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

اتریوم هم امروز با افت یک درصدی در حدود نرخ ۱۳۴۰ دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم منفی ۱۶ درصد است.

ارزش معاملات اتریوم به ۱۳ میلیارد دلار کاهش یافته و ارزش بازار آن نیز در حال حاضر ۱۶۳ میلیارد دلار است.

با وجود اینکه بسیاری از فعالان بازار تصور می کردند به روز رسانی مرج اتریوم رویدادی مثبت خواهد بود و باعث رشد قیمت اتریوم می شود، اما پلتفرم تحلیلی اوکی لینک امروز اعلام کرد ماینرها در روزهای منتهی به این رویداد یعنی از ۱۸ الی ۲۴ شهریور حدود ۱۵۰۰۰ اتریوم را فروخته اند که این موضوع احتمالا یکی از دلایل کاهش قیمت اتریوم پس از مرج بوده است.

اکثر آلت کوین ها منفی هستند

امروز تعدادی از آلت کوین ها مثبت هستند اما تعداد آن ها زیاد نیست. ریپل با رشد ۶ درصدی مثبت ترین آلت کوین است و پس از آن EOS با رشد ۲ درصدی قرار دارد. کاردانو، استلار، لایک کوین، پولکا دات و دوج کوین هم رشدی کمتر از یک درصد دارند و مابقی آلت کوین ها کاهش قیمت را روی تابلو معاملات نمایش می دهند.

در میان نمادهای منفی، اتم با افت ۸ درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارد. چیلیز هم ۷ درصد کاهش قیمت داشته. الگوراند و کوانت نیز با افت ۵ درصدی از منفی ترین نمادهای امروز هستند.

افت اندک ارزش بازار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت ۸ دهم درصدی به ۹۲۳ میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم کمی کاهش داشته و ۶۶ میلیارد دلار است.

طی شبانه روز گذشته ارزش معاملات دیفای ۴ میلیارد دلار بوده و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم عدد ۶۱ میلیارد دلار را نمایش می دهد.