ارسال پیام جو بایدن به رهبر انقلاب طی روز‌های آینده
ارسال پیام جو بایدن به رهبر انقلاب طی روز‌های آینده

یک دیپلمات از ارسال پیام جو بایدن به رهبر انقلاب طی روز‌های آینده خبر داد.  امیر موسوی، دیپلمات سابق و کارشناس مسائل منطقه گفت: به احتمال فراوان مفاد این پیام در مورد روابط دوجانبه است تا برجام. او افزود: تا زمانی که رویه دو کشور به شکل فعلی آن باشد ما به نتیجه‌ای نمی‌رسیم و […]

یک دیپلمات از ارسال پیام جو بایدن به رهبر انقلاب طی روز‌های آینده خبر داد.

 امیر موسوی، دیپلمات سابق و کارشناس مسائل منطقه گفت: به احتمال فراوان مفاد این پیام در مورد روابط دوجانبه است تا برجام.

او افزود: تا زمانی که رویه دو کشور به شکل فعلی آن باشد ما به نتیجه‌ای نمی‌رسیم و مشکلات‌مان همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از پرسون   ،  این دیپلمات با ذکر این مطلب که اگر رابطه به شکل معقولی بازسازی شود، همه موارد اختلافی قابل حل و فصل است ادامه داد: ما باید روی این موضوع تمرکز داشته باشیم و آمریکایی‌ها هم با اهتمام به این موضوع همان رویه‌ای را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما در پیش گرفته شد در دستور کار قرار داده‌اند و قرار است پیام‌هایی برای ایران ارسال کنند.

موسوی با اشاره به سه پیامی که در دوران ریاست‌جمهوری اوباما برای ایران ارسال شد گفت: پیامی که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا برای ایران ارسال می‌شود بسیار مهم و دربرگیرنده نکاتی در مورد مناسبات فی‌مابین است.

او توضیح داد: به نظر می‌رسد کاخ سفید گفتگو‌های رودررو و صریح ایران و آمریکا را فرصتی برای خروج از شرایط فعلی منطقه می‌داند و پیام بایدن بیش از آنکه بر برجام و گفتگو‌های آن تمرکز داشته باشد به کلیت موارد اختلافی دو کشور و امکان بهبود روابط می‌پردازد.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع