تاریخ انتشار : دوشنبه 4 دی 1402 - 16:32
کد خبر : 151587

خبر مهم آموزش و پرورش

احکام رتبه‌بندی معلمان بازنشسته صادر شد

احکام رتبه‌بندی معلمان بازنشسته صادر شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: موضوع رتبه‌بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش‌و‌پرورش براساس قانون باید اجرایی می‌شد اما با توجه به اینکه آموزش‌و‌پرورش در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه‌بندی را صادر کرده بود، این مهم تاکنون به‌ طول انجامید. به گزارش اقتصاددان به نقل از وزارت تعاون، مدیرعامل صندوق بازنشستگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: موضوع رتبه‌بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش‌و‌پرورش براساس قانون باید اجرایی می‌شد اما با توجه به اینکه آموزش‌و‌پرورش در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه‌بندی را صادر کرده بود، این مهم تاکنون به‌ طول انجامید.

به گزارش اقتصاددان به نقل از وزارت تعاون، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش‌و‌پرورش برای ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر از مشمولان خبر داد.

«مهدی مسکنی» با اعلام این خبر گفت: موضوع رتبه‌بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش‌و‌پرورش براساس قانون باید اجرایی می‌شد اما با توجه به اینکه آموزش‌و‌پرورش در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه‌بندی را صادر کرده بود، این مهم تاکنون به‌ طول انجامید.

مسکنی با اشاره به دلیل‌ این موضوع، اظهار کرد: افرادی که در فاصله ۱۴۰۰/۶/۳۱ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه‌بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش‌و‌پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه‌بندی بود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از حوزه فنی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: با پیگیری به‌عمل آمده در جهت اجرای رتبه‌بندی و براساس اعلام رسمی وزارت آموزش‌و‌پرورش، از مجموع حدود ۱۲۰ هزار نفری که در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، حدود ۶۲ هزار نفر مشمول طرح رتبه‌بندی می‌شوند؛ یعنی معلمان و همکاران این دستگاه که مشمول بخشنامه ۲۳۰ بوده و رسته آن‌ها آموزشی و فرهنگی است.

مسکنی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری برای این عزیزان احکام اعمال رتبه‌بندی سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را صادر کرده و ضرایب سنواتی بعدی هم برای آنان اعمال شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در مجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه‌بندی شده‌اند، گفت: این تعداد به‌صورت میانگین ۳۷میلیون و ۲۰۰هزار تومان ناشی از معوقه متناسب‌سازی در طول اجرای این قانون(متناسب‌سازی) یعنی از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند.

وی توضیح داد: صندوق بازنشستگی کشوری طی پرداختی که پس از واریز حقوق آذرماه سال‌جاری خواهد داشت، به‌طور میانگین بابت معوقه سه ماهه مهر، آبان و آذر ۱۴۰۲ مبلغی معادل ۶ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان به حساب این تعداد از مشمولان واریز خواهد کرد که این عدد میانگین بوده و ممکن است افرادی کمتر یا بیشتر از این عدد دریافت کنند.

مسکنی تأکید کرد: این پرداخت‌ها تا پایان سال به‌صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول، با تأمین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

به گفته وی، در این فرآیند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرایب سنوات بعدی، بالغ بر ۱۱۴ هزار حکم اصلاحی برای مشمولین صادر شده است که در سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دسترسی و مشاهده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهارده + هشت =