اتریوم از بیت کوین سبقت گرفت
اتریوم از بیت کوین سبقت گرفت

بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن چند رالی نزولی، حالا به کمتر از 36000 دلار رسیده و ارزش بازار آن هم کمتر از 700 میلیارد دلار است.

بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن چند رالی نزولی، حالا به کمتر از ۳۶۰۰۰ دلار رسیده و ارزش بازار آن هم کمتر از ۷۰۰ میلیارد دلار است.

اقتصاددان: روزهای سیاه بازار ارزهای دیجیتال هنوز تمام نشده و بیت کوین به عنوان ویترین این بازار، فاصله زیادی با افت ۵۰ درصدی نسبت به قله تاریخی اش ندارد. بیت کوین که ۱۹ آبان امسال قیمت ۶۸۶۶۴ دلار را ثبت کرده بود، حالا با قیمت حدود ۳۵۹۰۰ دلار و با رشد حدود یک درصدی نسبت به روز گذشته معامله می شود و افت بیش از ۴۷ درصدی را نسبت به قله تاریخی نشان می دهد.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته بیش از ۳۲ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار این ارز هم به حدود ۶۸۰ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که در اوج قیمتی، ارزش بازار بیت کوین به ۱۲۷۴ میلیارد دلار هم رسیده بود.

سبقت اتریوم از بیت کوین در کاهش قیمت!

اتریوم هم اخیرا افت زیادی داشته است. این ارز هم اکنون حوالی قیمت ۲۵۰۰ دلار معامله می شود و نسبت به روز گذشته رشد حدود ۳ درصدی داشت. اما بازدهی هفتگی آن منفی ۲۳ درصد است که نشان دهنده افت چشمگیر آن طی مدت اخیر است.

اتریوم هم امروز همچون بیت کوین پرحجم معامله شده است. ارزش معاملات ارز دوم بازار طی شبانه روز گذشته بیش از ۲۲ میلیارد دلار بوده است.

در موج نزولی اخیر بازار، اتریوم با شدت بیشتری نسبت به بیت کوین کاهش پیدا کرد. ارزش بازار اتریوم هم اکنون حدود ۳۰۱ میلیارد دلار است که کمتر از ۵۰ درصد ارزش بازار ۶۸۰ میلیارد دلاری بیت کوین محسوب می شود. این در حالی است که ارزش بازار اتریوم همین یکی دو هفته قبل به ۵۰ درصد ارزش بازار بیت کوین رسیده بود.

پرواز آلت کوین ها پس از یک سقوط سنگین

امروز با به تعادل رسیدن معاملات بیت کوین، آلت کوین ها نفس کشیدند و برخی از آن ها رشدهای قابل توجهی داشتند. طی چند روز اخیر که بیت کوین کاهش چشمگیری داشت، آلت کوین ها هم با افت زیادی مواجه شدند اما امروز تعدادی از آن ها رشدهای بیش از ۱۰ درصدی را ثبت کردند.

در میان ۵۰ ارز برتر بازار، شیبا اینو رشد ۱۹ درصدی را ثبت کرده، هارمونی ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته، فانتوم رشد ۱۴ درصدی را نمایش می دهد و ترا هم با رشد ۱۳ درصدی، جایگاه چهارم را دارد. این ها مثبت ترین ارزهای امروز در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار هستند. جالب اینجاست که در این فهرست، هیچ کدام از ارزها منفی نیستند.

در دنیای وسیع رمز ارزها که حالا تعداد نمادهای قابل معامله آن به بیش از ۱۷۰۰۰ عدد رسیده، بیشترین رشد مربوط به Chicken Zilla است که بیش از ۱۲۰۰۰ درصد رشد کرده. PumpETH هم بیش از ۱۱۰۰۰ درصد رشد کرده است.

اما در طرف دیگر ماجرا، Staked Olympus و Instadapp دیده می شوند که قیمت آن ها ۱۰۰ درصد افت کرده و به صفر رسیده است.
ارزش بازار به ۱٫۶۶ تریلیون دلار رسید

ارز بازار ارزهای دیجیتال امروز نسبت به روز گذشته بیش از ۳٫۵ درصد رشد کرده اما نسبت به یک هفته گذشته، کاهش چشمگیری داشته است. ارزش بازار تا همین یکی دو هفته قبل بیش از ۲ تریلیون دلار بود اما اکنون به ۱٫۶۶ تریلیون دلار رسیده است.

اما نکته قابل توجه در معاملات امروز بازار ارزهای دیجیتال، ارزش معاملات است که عدد ۱۰۹ میلیارد دلار را ثبت کرده. این عدد نسبت به روز گذشته کاهش ۲۵ درصدی را نشان می دهد. از این عدد، ۸۷ میلیارد دلار، معادل ۷۹ درصد ارزش کل معاملات مربوط به معاملات استیبل کوین ها بوده است.