آینده جهان از زبان مدیر عامل شرکت بنز
آینده جهان از زبان مدیر عامل شرکت بنز

دیتر زیچه مدیر عامل شرکت خودروسازی بنز در سخنرانی اخیری که داشت اعلام کرد ۸۰ درصد رفت و آمدهای شهری در آینده حذف خواهد شد.

دیتر زیچه مدیر عامل شرکت مرسدس بنز در سخنرانی اخیرش آینده جالبی را برای رقبای خود تصور کرد و مهمترین رقیب شرکت بنز را مرگ و مالیات و نرم افزارهای موبایلی دانست.

زیچه در سخنرانی که در ۱۱ مارس سال جاری داشت عنوان کرد: “امروزه رقبای شرکت بنز، شرکت‌های خودروسازی نیستند بلکه اپل، گوگل و سیسکو و امثال اینها رقیبان اصلی ما محسوب می شوند؛ شرکت اوبر که در واقعیت صاحب یک خودرو هم نیست و از آن به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسیرانی یاد می‌شود تمام موفقیت خود را مدیون یک نرم‌افزار است. ما خودروها را آماده می‌کنیم و در اختیار سایر شرکت‌ها قرار می‌دهیم، اما در آینده این وضعیت به طور کلی دستخوش تغییرات خواهد شد”.

وی در ادامه در مورد پیش بینی آینده می گوید:

“آنچه که می توانم از آینده نزدیک پیش بینی کنم کاهش ۸۰ درصدی حمل و نقل است که شرکت Watson با ارایه یک نرم افزار تشخیصی مناسب، با دقت کامل به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان می تواند بیاید.

با این اوصاف انسان در آینده درگیر آلایندگی خودروها نخواهد بود و وقت بیشتری را برای تفریح و اواقات فراغت اختصاص خواهد داد؛ چرا که با حذف ۸۰درصدی حمل و نقل ترافیکی وجود نخواهد داشت تا وقت ما را به بطالت تلف کند.

در نتیجه شرکت های بیمه ای به دو دلیل در آینده‌ای که کاهش ۸۰ درصدی حمل و نقل را شاهد خواهیم بود به ورشکستگی خواهند رسید. اول به خاطر کاهش فعالیت‌ها در حمل و نقل و دوم پیش‌بینی دقیق هوش مصنوعی از آینده و اتفاق‌های پیش‌آمده، انسان را کمتر نیازمند به بیمه خواهد کرد.

همچنین هوش های مصنوعی در کنار سیستم های اطلاعاتی جدید می‌توانند به کشاورزان در ارائه اطلاعات بادقت ۹۹درصدی در مصرف آب کمک کنند تا کشاورزی مدرن جایگزین کشاورزی پر هزینه سنتی شود.

پول دیجیتالی یا اطلاعات جای اسکناس‌های و سکه‌های امروزی را می گیرد که در نتیجه پول دیجیتالی در آینده می تواند نقش مهم ارزی جهان را بازی کند.

و در آخر به نظرم گردشگری تنها کسب و کار فیزیکی است که در آینده رشد خواهد کرد”.