۹۷۰ هزار نفر بر اثر «کرونا» شغل خود را از دست داده اند
۹۷۰ هزار نفر بر اثر «کرونا» شغل خود را از دست داده اند

بابایی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس از بی‌کار شدن ۹۷۰ هزار نفر بر اثر اپیدمی کوید ۱۹ براساس آمارهای اعلام شده وزارت کار خبر داد. علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، با موضوع نقش بیمه در جهش تولید، اظهار کرد: یکی از شاخص‌هایی که تمام دولت‌ها و مجلس‌ها و حکومت‌های دنیا را با آن […]

بابایی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس از بی‌کار شدن ۹۷۰ هزار نفر بر اثر اپیدمی کوید ۱۹ براساس آمارهای اعلام شده وزارت کار خبر داد.

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، با موضوع نقش بیمه در جهش تولید، اظهار کرد: یکی از شاخص‌هایی که تمام دولت‌ها و مجلس‌ها و حکومت‌های دنیا را با آن ارزیابی می‌کنند میزان پرداختن و اهمیت آن کشور به بیمه‌ها است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از بازار ، وی با بیان اینکه بیمه شاخص توسعه یافتگی کشورها است و کشور ما در این زمینه اقداماتی را انجام داده است، گفت: در بحث بیمه دو گروه وجود دارند، دسته اول کسانی هستند که یا کارگر بوده و یا کارفرما که درصد بیمه خود را پرداخت می‌کنند و دسته دوم عده‌ای هستند که تحمیلی بوده که دولت‌ها تکالیفی ایجاد می‌کنند که این‌ها باید بیمه شده و براساس حقوق شهروندی دولت‌ها موظف هستند که اقدامات بسیار خوبی را در حد بضاعت انجام دهند که می‌توان به طور مثال به قالیبافان و زنان سرپرست خانوار اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی دخالت دولت‌ها نباید پر رنگ شود، گفت: به طور حتم باید قانون تامین اجتماعی اصلاح شده و به همین منظور ما پیگیر این مهم هستیم. همچنین باید سطح تجمیع بیمه‌ها باید صورت گیرد چرا که ما هم‌پوشانی‌های بسیاری داریم به طوری که اکنون این هزینه که عملا حیف و میل می‌شود ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

کارنامی بیان کرد: اینکه گفته می‌شود که ما هدر رفت هزینه‌ای بسیار در بخش بیمه داریم که از بودجه عمومی و دولتی است به این خاطر است که تمام هزینه‌ای که بابت یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری به تازگی شروع شده ۲۵ هزار میلیارد تومان است و هزینه بودجه‌ای که از بحث بیمه‌ها هدر می‌رود ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی یک ابر چالش در کشور است، گفت: اگر ما بتوانیم در برنامه‌ریزی برنامه هفتم توسعه این کار را انجام دهیم بسیار جلوتر خواهیم افتاد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: براساس آمار اعلامی از سوی وزارت کار امسال نیز ۹۷۰ هزا نفر براساس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند.

 

ع