۷پیش‌بینی درمورد طلا
۷پیش‌بینی درمورد طلا

سقوط طلای جهانی قیمت‌ها را به کجا می‌کشاند روز گذشته قیمت جهانی طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد و تا این لحظه هنوز نتوانسته به کانال قبلی خود بازگردد. این کاهش قیمت در بازار داخلی نیز تاثیر داشت؟ کارشناس های بازار مالی درپاسخ به این سوال می‌گویند: علی طباطبای : در […]

سقوط طلای جهانی قیمت‌ها را به کجا می‌کشاند

روز گذشته قیمت جهانی طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد و تا این لحظه هنوز نتوانسته به کانال قبلی خود بازگردد. این کاهش قیمت در بازار داخلی نیز تاثیر داشت؟ کارشناس های بازار مالی درپاسخ به این سوال می‌گویند:

علی طباطبای : در بازار جهانی قیمت طلا سقف تاریخی خود را نمی‌زند و برای دوره ۱٫۵ ساله بازدهی ۳۰ درصد برای طلا معقول است.

نیما میرزایی: در بازار جهانی طلا، توانایی صعود قیمت مشاهده نمی‌شود اما در بازار داخلی به دلیل نوسان احتمالی دلار ممکن است قیمت طلا تا پایان امسال تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

محمد حشمتی: در بازار جهانی نرخ انس جهانی بعید است به دو هزار دلار برسد.

علی صادقین: جهانی در کوتاه‌مدت روند نزولی خواهد داشت اما طبق پیش‌بینی او در بلندمدت روند صعودی برای طلا قابل پیش‌بینی است.

مهدی سماواتی: هشت ماه آینده نوسان ۲۰ تا ۲۸ درصد برای طلا قابل پیش‌بینی است.

نگاه نیما آگاهی : بازار داخل طلا مثل دلار یک روند صعودی محدود خواهد داشت و نهایتا ۱۰ تا ۱۵ درصد تا پایان امسال رشد می‌کند.

مریم محبی: پتانسیل رشد وجود دارد و در بهترین حالت در بازار جهانی تا ۱۸۰۰ دلار در هر انس افزایش می‌یابد و در بازار داخل هم ارزان نخواهد شد و متناسب با تورم رشد می‌کند.

به نظر می‌رسد تصمیم دیگر رئیس جمهور آمریکا هم بر بازار طلا بی‌تاثیر نبوده است.جو بایدن در مورد معرفی «جروم پاول» به عنوان نامزد مورد تایید خود برای بانک مرکزی آمریکا، سیگنال‌هایی را به بازارهای مالی ارسال کرد و اونس طلا نیز با کاهش قیمت به این خبر واکنش نشان داده بود.|

سکه فردایی  ۱۲,۶۱۰٫۰۰۰ فروش
حباب سکه با دلار : ۴۴۷,۳۱۰ تومان
انس طلا : ۱۷۹۵٫۶۷ دلار
دلار تهران : ۲۸,۷۷۰ تومان

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : تجارت‌نیوز