کمبود نقدینگی ظرفیت تولید داخلی را تهدید می‌کند
کمبود نقدینگی ظرفیت تولید داخلی را تهدید می‌کند

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی بیان کرد: تولید داخل ظرفیت لازم برای انجام کار در عرصه صنعت خودرو را دارد، اما با مشکل نقدینگی مواجه است و همین مسئله سبب تنگناهای اقتصادی برای مجموعه تولیدکنندگان شده است.  طرح واردات خودرو به صورت محدود یکی از برنامه‌های نمایندگان مجلس یازدهم برای سامان دادن به بازار آشفته […]

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی بیان کرد: تولید داخل ظرفیت لازم برای انجام کار در عرصه صنعت خودرو را دارد، اما با مشکل نقدینگی مواجه است و همین مسئله سبب تنگناهای اقتصادی برای مجموعه تولیدکنندگان شده است.

 طرح واردات خودرو به صورت محدود یکی از برنامه‌های نمایندگان مجلس یازدهم برای سامان دادن به بازار آشفته خرید و فروش خودرو است. این طرح پس از تصویب در مجلس مغایر با اقتصاد مقاومتی توسط شورای نگهبان تشخیص داده شد و مجدد برای رفع این موارد به بهارستان ارسال شد. از طرف دیگر وزیر صمت که ابتدا مخالف این طرح بود، اکنون از واردات خودرو در سال آینده صحبت می‌کند.

اما و اگرهایی بسیاری شامل طرح واردات خودرو شده و یکی از این موضوعات بحث احتمال ضربه به تولید داخلی است.

در حال حاضر خودروسازان بزرگ کشور با میلیون‌ها بدهی انباشته مواجه‌اند و به گفته کارشناسان فروپاشی این گروه از تولیدکنندگان، کشور را درگیر و در وضعیت نامناسبی قرار می‌دهد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از پرسون ،   در همین رابطه محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی به خبرنگار پرسون، گفت: نمی‌توان در رابطه با طرح واردات خودرو در سال آینده پیشگویی کرد، سعی ما بر پیشبرد تولید داخلی است.

وی افزود: وظیفه ساخت داخل با جدیت دنبال می‌شود و در این زمینه رابطه‌ای با کسانی که به دنبال واردات هستند؛ نداریم.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: تولید داخل ظرفیت لازم برای انجام کار در عرصه صنعت خودرو را دارد، اما با مشکل نقدینگی مواجه است و همین مسئله سبب تنگناهای اقتصادی برای مجموعه تولیدکنندگان شده است.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع