کلاهبرداری به بهانه سئو تضمینی سایت
کلاهبرداری به بهانه سئو تضمینی سایت

رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد: شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش‌هایی است که با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی و بخصوص شبکه‌های اجتماعی شروع شده و درنهایت می‌تواند زمینه را برای کلاهبرداری از مدیران سایت‌ها فراهم آورد. سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: نقش تبلیغات در شکل‌گیری و […]

رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد: شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش‌هایی است که با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی و بخصوص شبکه‌های اجتماعی شروع شده و درنهایت می‌تواند زمینه را برای کلاهبرداری از مدیران سایت‌ها فراهم آورد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: نقش تبلیغات در شکل‌گیری و رونق یک کسب ‌و کار بسیار مهم بوده و انجام تبلیغات گسترده و مناسب می‌تواند تضمین‌کننده ادامه فعالیت و درآمدزایی بالا باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد سودجو از این قابلیت سوءاستفاده کرده و با انجام تبلیغات کاذب سعی می‌کنند کاربران را فریب داده و فعالیت‌های مجرمانه خود را دنبال کنند.

این مقام مسئول در ادامه به شگرد بالا بردن سئو سایت به‌عنوان یکی از روش‌های کلاه‌برداری اشاره کرد و گفت: شگرد بالا بردن سئو سایت ازجمله روش‌هایی است که با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی و بخصوص شبکه‌های اجتماعی شروع شد و درنهایت می‌تواند زمینه را برای کلاهبرداری از مدیران سایت‌ها فراهم آورد.

سرهنگ سلیمانی گفت: سئو سایت را می‌توان مجموعه روش‌هایی برای تغییر استراتژیک وب‌سایت‌ها و بالا بردن رتبه آن‌ها در موتورهای جستجو دانست. که هرچه این رتبه بالاتر باشد در صفحات اولیه موتورهای جستجو قرارگرفته و میزان بازدید از سایت بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: بنابراین هر آگهی با مضمون بالا بردن سئو سایت می‌تواند مدیران سایت‌ها را ترغیب به پیگیری موضوع نماید. بنابراین مدیران و گردانندگان سایت‌ها باید با دقت بیشتری نسبت به این‌گونه تبلیغات برخورد کنند.

این مقام ارشد انتظامی سرقت اطلاعات را از مهم‌ترین اهداف مجرمان سایبری دانست و گفت: ارسال لینک‌های جعلی و هدایت کردن قربانیان به صفحات فیشینگ از مهم‌ترین شگردهای مجرمانه برای سرقت اطلاعات مالی و هویتی کاربران به شمار می‌رود. بنابراین به‌هیچ‌عنوان فریب این‌گونه تبلیغات و آگهی‌های اغواکننده را نخورید.

سرهنگ سلیمانی در ادامه یادآور شد: مدیران و گردانندگان سایت‌ها دقت نمایند که محبوبیت شما از دید مخاطبین بر اساس پارامترهایی مانند میزان مدت‌زمان مشاهده سایت، کامل بودن سایت، لینک دهی دیگران به سایت و اقداماتی از این قبیل سنجیده می‌شود و در انتها بر اساس پالایش‌های انجام‌شده، رتبه سایت شما مشخص می‌گردد و بایستی مراقب تبلیغات دروغین در این زمینه بود.

رئیس پلیس فتا فارس از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

ت